WEAU | Eau Claire, Wisconsin | Sports

SportScene 13 for Saturday, March 2nd

Girls Basketball
Division 1 Sectional 1
Regional Third Round

Chippewa Falls 58, D.C. Everest 56

Neenah 50, Appleton North 47

Oshkosh North 40, Oshkosh West 34

Superior 67, Eau Claire North 59
Division 1 Sectional 2
Regional Third Round

Arrowhead 46, Hamilton 40

De Pere 49, Green Bay Southwest 23

Kimberly 28, Sheboygan North 25

Waukesha West 73, Germantown 54
Division 1 Sectional 3
Regional Third Round

Janesville Parker 56, Badger 36

Madison La Follette 73, Middleton 62

Mukwonago 52, Muskego 50

Sun Prairie 30, Verona Area 26
Division 1 Sectional 4
Regional Third Round

Divine Savior 69, Milwaukee King 49

Franklin 84, Racine Park 48

Milwaukee Riverside University 66, Brookfield Central 58

Oak Creek 77, Racine Case 49
Division 2 Sectional 1
Regional Third Round

Hortonville 55, Medford Area 45

La Crosse Central 41, Onalaska 37

La Crosse Logan 46, Holmen 42

New London 57, Mosinee 23
Division 2 Sectional 2
Regional Third Round

Beaver Dam 56, Nicolet 42

Cedarburg 57, Grafton 42

Notre Dame 70, Seymour 43

Pulaski 56, Plymouth 55
Division 2 Sectional 3
Regional Third Round

Baraboo 61, Edgewood 43

Milton 55, Whitewater 48

Monona Grove 56, Waunakee 46

Wilmot Union 64, Stoughton 60
Division 2 Sectional 4
Regional Third Round

New Berlin Eisenhower 63, South Milwaukee 59

Pewaukee 54, Waukesha North 32

Pius XI 70, Milwaukee Bradley Technical 26

Whitefish Bay 53, Wisconsin Lutheran 30
Division 3 Sectional 1
Regional Third Round

Aquinas 54, Bloomer 49

Hayward 28, Barron 27

Ladysmith 42, Baldwin-Woodville 32

Neillsville 65, Arcadia 27
Division 3 Sectional 2
Regional Third Round

Fox Valley Lutheran 41, Wittenberg-Birnamwood 33

Kewaunee 60, Denmark 27

Wrightstown 51, Roncalli 50

Xavier 41, Oconto Falls 36
Division 3 Sectional 3
Regional Third Round

Brodhead 58, Clinton 52

Lodi 35, Lakeside Lutheran 33

Nekoosa 51, Wisconsin Dells 49

Richland Center 59, Westfield Area 45
Division 3 Sectional 4
Regional Third Round

Berlin 57, Sheboygan Falls 53

East Troy 71, Milwaukee School of Languages 35

Kettle Moraine Lutheran 65, Racine St. Catherine's 44

Oostburg 55, North Fond du Lac 28
Division 4 Sectional 1
Regional Third Round

Cameron 65, Elk Mound 41

Colby 58, Athens 52

Colfax 54, Regis 31

Marathon 53, Stratford 41
Division 4 Sectional 2
Regional Third Round

Algoma 68, Weyauwega-Fremont 44

Amherst 60, Wild Rose 30

Lourdes Academy 54, Reedsville 48

Oconto 40, Coleman 33
Division 4 Sectional 3
Regional Third Round

Cuba City 61, Cambridge 35

Darlington 45, Mineral Point 34

Mondovi 54, Fall Creek 46

Wisconsin Heights 62, Luther 41
Division 4 Sectional 4

Dominican 62, Shoreland Lutheran 49
Regional Third Round

Markesan 48, Horicon 40

Saint Marys Springs 49, Ozaukee 32

The Prairie School 51, Martin Luther 29
Division 5 Section 1
Regional Third Round

Eau Claire Immanuel Lutheran 41, Clayton 35

Northwood 58, Drummond 18

Owen-Withee 59, Thorp 25

South Shore 64, Luck 39
Division 5 Section 2
Regional Third Round

Hilbert 68, Gibraltar 57

Newman Catholic 53, Goodman/Pembine 33

Oneida Nation 45, Green Bay N.E.W. Lutheran 42

Phelps 34, Marion 30
Division 5 Section 3
Regional Third Round

Assumption 54, Loyal 31

Brookwood 41, Royall 38

Plum City 58, Eleva-Strum 40

Seneca 44, River Ridge 38
Division 5 Secton 4
Regional Third Round

Barneveld 55, Black Hawk 38

Benton/Shullsburg 58, Potosi 47

Fall River 47, Randolph 37

Heritage Christian 90, Lake Country Lutheran 43


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
WEAU 13 NEWS 1907 S. Hastings Way Eau Claire, WI 54701 By Phone: Main Number (715) 835-1313 and (715) 832-3474. Tip Line (715) 839-WEAU - (715) 839-9328 Sports Line (715) 852-1537
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 194581211 - weau.com/a?a=194581211