WEAU | Eau Claire, Wisconsin | Sports

Level Two WIAA Football Playoff Pairings

DIVISION 1

Group A

Game 5: Stevens Point at Appleton North ­– Friday, 7 p.m.

Game 6: Bay Port vs. Hudson at Chippewa Falls – Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Germantown at Arrowhead – Friday, 7 p.m.

Game 6: Menomonee Falls at Kimberly – Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Madison West at Sun Prairie - Friday, 7p.m.

Game 6: Hamilton at Verona – Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Kenosha Bradford at Oak Creek – Friday, 7 p.m.

Game 6: Badger at Franklin - Friday, 7 p.m.

DIVISION 2

Group A

Game 5: Holmen at Marshfield – Friday, 7 p.m.

Game 6: La Crosse Central at La Crosse Logan – Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Green Bay Southwest at Pulaski - Saturday, 7 p.m.

Game 6: Cedarburg at Homestead – Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Waunakee at DeForest - Friday, 7 p.m.

Game 6: Watertown at Waukesha West – Saturday, 4 p.m.

Group D

Game 5: Brookfield East at Greendale – Friday, 7 p.m.

Game 6: Brookfield Central at Whitefish Bay - Saturday, 4 p.m.

DIVISION 3

Group A

Game 5: Rice Lake at Waupaca – Friday, 5:30 p.m.

Game 6: Medford at Osceola – Saturday, 4 p.m.

Group B

Game 5: Two Rivers at West De Pere – Friday, 7 p.m.

Game 6: Seymour at Plymouth - Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Monona Grove at Reedsburg - Friday, 7 p.m.

Game 6: Mount Horeb/Barneveld at McFarland - Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Jefferson at Wisconsin Lutheran – Friday, 7 p.m.

Game 6: Catholic Memorial at Pewaukee – Friday, 7 p.m.

DIVISION 4

Group A

Game 5: Bloomer at Somerset – Friday, 7 p.m.

Game 6: Barron at Saint Croix Central - Saturday, 2 p.m.

Group B

Game 5: Platteville at Black River Falls - Saturday, 3 p.m.

Game 6: Nekoosa at River Valley - Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Marshall at Freedom – Friday, 7 p.m.

Game 6: Little Chute at Sturgeon Bay - Saturday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Brodhead/Juda at Big Foot - Friday, 7 p.m.

Game 6: Roncalli at Lakeside Lutheran - Friday, 7 p.m.

DIVISION 5

Group A

Game 5: Unity at Colby, Friday, 7 p.m.

Game 6: Elk Mound at Prescott, Saturday, 2 p.m.

Group B

Game 5: Marathon at Amherst – Saturday, 2 p.m.

Game 6: Stratford at Spencer/Columbus Catholic – Friday, 7:00 p.m.

Group C

Game 5: Arcadia at Lancaster - Friday, 7 p.m.

Game 6: Durand at Aquinas (at UW-La Crosse) - Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Brillion at Kenosha St. Joseph (Indian Trail Field) - Friday, 7 p.m.

Game 6: Laconia at Racine St. Catherine’s (Horlick Field) - Friday, 7 p.m.

DIVISION 6

Group A

Game 5: Regis at Pittsville – Saturday, 4 p.m.

Game 6: Athens at Boyceville - Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Edgar at Coleman - Friday, 7:00 p.m.

Game 6: Rosholt at Pacelli (Goerke Park) - Friday, 7:00 p.m.

Group C

Game 5: Necedah at Darlington – Saturday, 3 p.m.

Game 6: Iowa-Grant at Kickapoo/LaFarge – Saturday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Manawa at Saint Mary’s Springs (Fruth Field) - Saturday, 7 p.m.

Game 6: Manitowoc Lutheran at Shiocton – Friday, 7 p.m.

DIVISION 7

Group A

Game 5: Glenwood City at Clayton - Saturday, 4 p.m.

Game 6: Pepin/Alma at Frederic- Saturday, 2:00 p.m.

Group B

Game 5: Hilbert at Greenwood/Granton – Friday, 7 p.m.

Game 6: Owen-Withee at Suring – Saturday, 1 p.m.

Group C

Game 5: Highland at Potosi - Friday, 7:00 p.m.

Game 6: Cochrane-Fountain City at Hillsboro – Saturday, 4 p.m.

Group D

Game 5: Randolph at Catholic Central - Saturday, 2:00 p.m.

Game 6: Lake Country Lutheran at Johnson Creek- Friday, 7:00 p.m.


Comments are posted from viewers like you and do not always reflect the views of this station.
powered by Disqus
WEAU 13 NEWS 1907 S. Hastings Way Eau Claire, WI 54701 By Phone: Main Number (715) 835-1313 and (715) 832-3474. Tip Line (715) 839-WEAU - (715) 839-9328 Sports Line (715) 852-1537
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 175319481