Level Two WIAA Football Playoff Pairings

DIVISION 1

Group A

Game 5: Stevens Point at Appleton North ­– Friday, 7 p.m.

Game 6: Bay Port vs. Hudson at Chippewa Falls – Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Germantown at Arrowhead – Friday, 7 p.m.

Game 6: Menomonee Falls at Kimberly – Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Madison West at Sun Prairie - Friday, 7p.m.

Game 6: Hamilton at Verona – Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Kenosha Bradford at Oak Creek – Friday, 7 p.m.

Game 6: Badger at Franklin - Friday, 7 p.m.

DIVISION 2

Group A

Game 5: Holmen at Marshfield – Friday, 7 p.m.

Game 6: La Crosse Central at La Crosse Logan – Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Green Bay Southwest at Pulaski - Saturday, 7 p.m.

Game 6: Cedarburg at Homestead – Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Waunakee at DeForest - Friday, 7 p.m.

Game 6: Watertown at Waukesha West – Saturday, 4 p.m.

Group D

Game 5: Brookfield East at Greendale – Friday, 7 p.m.

Game 6: Brookfield Central at Whitefish Bay - Saturday, 4 p.m.

DIVISION 3

Group A

Game 5: Rice Lake at Waupaca – Friday, 5:30 p.m.

Game 6: Medford at Osceola – Saturday, 4 p.m.

Group B

Game 5: Two Rivers at West De Pere – Friday, 7 p.m.

Game 6: Seymour at Plymouth - Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Monona Grove at Reedsburg - Friday, 7 p.m.

Game 6: Mount Horeb/Barneveld at McFarland - Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Jefferson at Wisconsin Lutheran – Friday, 7 p.m.

Game 6: Catholic Memorial at Pewaukee – Friday, 7 p.m.

DIVISION 4

Group A

Game 5: Bloomer at Somerset – Friday, 7 p.m.

Game 6: Barron at Saint Croix Central - Saturday, 2 p.m.

Group B

Game 5: Platteville at Black River Falls - Saturday, 3 p.m.

Game 6: Nekoosa at River Valley - Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Marshall at Freedom – Friday, 7 p.m.

Game 6: Little Chute at Sturgeon Bay - Saturday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Brodhead/Juda at Big Foot - Friday, 7 p.m.

Game 6: Roncalli at Lakeside Lutheran - Friday, 7 p.m.

DIVISION 5

Group A

Game 5: Unity at Colby, Friday, 7 p.m.

Game 6: Elk Mound at Prescott, Saturday, 2 p.m.

Group B

Game 5: Marathon at Amherst – Saturday, 2 p.m.

Game 6: Stratford at Spencer/Columbus Catholic – Friday, 7:00 p.m.

Group C

Game 5: Arcadia at Lancaster - Friday, 7 p.m.

Game 6: Durand at Aquinas (at UW-La Crosse) - Friday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Brillion at Kenosha St. Joseph (Indian Trail Field) - Friday, 7 p.m.

Game 6: Laconia at Racine St. Catherine’s (Horlick Field) - Friday, 7 p.m.

DIVISION 6

Group A

Game 5: Regis at Pittsville – Saturday, 4 p.m.

Game 6: Athens at Boyceville - Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Edgar at Coleman - Friday, 7:00 p.m.

Game 6: Rosholt at Pacelli (Goerke Park) - Friday, 7:00 p.m.

Group C

Game 5: Necedah at Darlington – Saturday, 3 p.m.

Game 6: Iowa-Grant at Kickapoo/LaFarge – Saturday, 7 p.m.

Group D

Game 5: Manawa at Saint Mary’s Springs (Fruth Field) - Saturday, 7 p.m.

Game 6: Manitowoc Lutheran at Shiocton – Friday, 7 p.m.

DIVISION 7

Group A

Game 5: Glenwood City at Clayton - Saturday, 4 p.m.

Game 6: Pepin/Alma at Frederic- Saturday, 2:00 p.m.

Group B

Game 5: Hilbert at Greenwood/Granton – Friday, 7 p.m.

Game 6: Owen-Withee at Suring – Saturday, 1 p.m.

Group C

Game 5: Highland at Potosi - Friday, 7:00 p.m.

Game 6: Cochrane-Fountain City at Hillsboro – Saturday, 4 p.m.

Group D

Game 5: Randolph at Catholic Central - Saturday, 2:00 p.m.

Game 6: Lake Country Lutheran at Johnson Creek- Friday, 7:00 p.m.


You must be logged in to post comments.

Username:
Password (case sensitive):
Remember Me:
WEAU 13 NEWS 1907 S. Hastings Way Eau Claire, WI 54701 By Phone: Main Number (715) 835-1313 and (715) 832-3474. Tip Line (715) 839-WEAU - (715) 839-9328 Sports Line (715) 852-1537
Copyright © 2002-2016 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 175319481 - weau.com/a?a=175319481
Gray Television, Inc.