WEAU Local Scores

HS FOOTBALL

HS BASKETBALL BOYS

03-01
Final
Auburndale
49
Neillsville
55
03-01
Final
Gilman
42
Clayton
70
03-01
Final
Amery
64
Spooner
30
03-01
Final
Colfax
62
Boyceville
36
03-01
Final
Bangor
73
New Lisbon
26
03-01
Final
McDonell Area Catholic Schools
98
Flambeau
48
03-01
Final-OT
Altoona
86
West Salem
83
03-01
Final
New Richmond
58
Tomah
64
03-01
Final
Rice Lake
84
Sparta
62
03-01
Final
Ellsworth
47
Somerset
71
03-01
Final
Hayward
57
Baldwin-Woodville
33
03-01
Final
Bloomer
58
Viroqua
48
03-01
Final
Ladysmith
66
Chequamegon
67
03-01
Final
Abbotsford
60
Webster
44
03-01
Final
Grantsburg
66
Cumberland
41
03-01
Final
Hurley
47
Colby
31
03-01
Final
Chetek-Weyerhaeuser
71
St. Croix Falls
62
03-01
Final
Spring Valley
48
Cadott
43
03-01
Final
Fall Creek
72
Glenwood City
38
03-01
Final
Elmwood/Plum City
55
Osseo - Fairchild
67
03-01
Final
Alma Center Lincoln
77
Whitehall
52
03-01
Final
Washburn
89
La Courte Oreilles
27
03-01
Final
Northwood
50
South Shore
42
03-01
Final
Frederic
74
Bayfield
47
03-01
Final
Siren
81
Butternut
35
03-01
Final
Luck
75
Winter
41
03-01
Final
Drummond
56
Birchwood
40
03-01
Final
Mellen
73
Mercer
50
03-01
Final
New Auburn
67
Clear Lake
62
03-01
Final
Prairie Farm
65
Bruce
57
03-01
Final
Owen - Withee
81
Cornell
41
03-01
Final
Rib Lake
95
Lake Holcombe
64
03-01
Final
Eau Claire Immanuel
54
Thorp
48
03-01
Final
Prentice
75
Turtle Lake
77
03-01
Final
Hillsboro
76
Granton
47
03-01
Final
Augusta
60
Weston
54
03-01
Final-OT
Royall
53
Gilmanton
50
03-01
Final
Alma/Pepin
77
Kickapoo
57
03-01
Final
Blair-Taylor
76
Cashton
45
03-01
Final
Bangor
73
New Lisbon
26
03-01
Final
Eleva-Strum
58
Independence
45
03-01
Final
Loyal
75
Marion
44
03-01
Final
Holmen
78
Ashland
68
03-01
Final
Assumption
75
Tri-County
34
03-01
Final
Marshfield-Columbus
84
Athens
42
03-01
Final
Merrill
70
Medford
50
03-04
Final
Chippewa Falls
54
Wausau West
41
03-04
Final
Neenah
66
Eau Claire North
57
03-04
Final
Oshkosh North
102
Hudson
66
03-04
Final-OT
Eau Claire Memorial
43
D.C. Everest
42
03-04
Final
La Crosse Central
84
Tomah
47
03-04
Final
River Falls
35
Menomonie
33
03-04
Final
La Crosse Logan
62
Holmen
53
03-04
Final
Onalaska
64
Rice Lake
41
03-04
Final
Prescott
84
Somerset
49
03-04
Final
St. Croix Central
60
Barron
62
03-04
Final
Osceola
47
Hayward
51
03-04
Final
Northwestern
64
Amery
45
03-04
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
94
Altoona
53
03-04
Final
Westby
61
Arcadia
51
03-04
Final
Mauston
66
Elk Mound
51
03-04
Final
Black River Falls
54
Bloomer
51
03-04
Final
Cameron
73
Chequamegon
30
03-04
Final
Grantsburg
66
Abbotsford
53
03-04
Final
Phillips
44
Hurley
43
03-04
Final
Unity
84
Chetek-Weyerhaeuser
50
03-04
Final
Eau Claire Regis
84
Spring Valley
36
03-04
Final
Mondovi
53
Colfax
62
03-04
Final
Durand
56
Fall Creek
57
03-04
Final
Stanley - Boyd
75
Osseo - Fairchild
54
03-04
Final
Edgar
67
Neillsville
36
03-04
Final
Melrose - Mindoro
76
Wisconsin Heights
57
03-04
Final
Cochrane Fountain City
75
Luther
43
03-04
Final
McDonell Area Catholic Schools
82
New Auburn
47
03-04
Final
Owen - Withee
82
Prairie Farm
76
03-04
Final
Rib Lake
57
Eau Claire Immanuel
39
03-04
Final
Clayton
33
Turtle Lake
39
03-04
Final
Hillsboro
66
Augusta
47
03-04
Final
Alma/Pepin
68
Royall
60
03-04
Final
Blair-Taylor
73
Wonewoc-Center
44
03-04
Final
Bangor
77
Eleva-Strum
53
03-05
Final
Stevens Point
105
Chippewa Falls
57
03-05
Final
Appleton West
62
Eau Claire Memorial
49
03-05
Final
La Crosse Central
63
River Falls
28
03-05
Final
Onalaska
63
La Crosse Logan
65
03-05
Final
Prescott
72
Barron
46
03-05
Final
Northwestern
58
Hayward
51
03-05
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
57
Westby
30
03-05
Final
Black River Falls
63
Mauston
50
03-05
Final
Cameron
74
Grantsburg
49
03-05
Final
Unity
60
Phillips
39
03-05
Final
Eau Claire Regis
66
Colfax
51
03-05
Final-OT
Stanley - Boyd
65
Fall Creek
68
03-05
Final
Melrose - Mindoro
72
Pardeeville
51
03-05
Final
Cochrane Fountain City
60
La Crosse Aquinas
76
03-05
Final
Washburn
69
Siren
41
03-05
Final
Solon Springs
48
Luck
75
03-05
Final
Chippewa Falls McDonell
67
Grantsburg
57

HS BASKETBALL GIRLS

02-26
Final
Eau Claire Memorial
33
Appleton East
29
02-26
Final
Chippewa Falls
44
Oshkosh North
34
02-26
Final
Regis Catholic Schools
83
Osseo - Fairchild
56
02-26
Final
Fall Creek
66
Stanley - Boyd
48
02-26
Final
Clayton
55
Prentice
28
02-26
Final
Wild Rose
25
Loyal
71
02-26
Final
Black River Falls
28
West Salem
47
02-26
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
47
Arcadia
33
02-26
Final
Hudson
43
Appleton West
50
02-26
Final
Baldwin-Woodville
59
Ellsworth
32
02-26
Final
Glenwood City
56
Spring Valley
36
02-26
Final
Rice Lake
72
Menomonie
51
02-26
Final
Durand
36
Colfax
38
02-26
Final
Owen - Withee
71
Turtle Lake
62
02-26
Final
Cameron
75
Colby
54
03-03
Final
Eau Claire Regis
49
Fall Creek
36
03-03
Final
Phillips
57
Abbotsford
41
03-03
Final
Cochrane Fountain City
49
Wisconsin Heights
69
03-03
Final
Eau Claire Memorial
53
Appleton North
61
03-03
Final
Hayward
60
Somerset
43
03-03
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
52
West Salem
45
03-03
Final
Neillsville
37
Marathon
56
03-03
Final
Thorp
37
Clayton
43
03-05
Final
Clayton
61
Bayfield
47
03-05
Final
Eau Claire Regis
80
Phillips
44
03-05
Final
Hayward
56
Galesville/Ettrick/Trempealeau
45

HS BASEBALL

03-29
Final
Neillsville
1
Osseo - Fairchild
5
04-01
Final
Pittsville
5
Port Edwards
0
04-01
Final
Cochrane Fountain City
5
Augusta
3
04-01
Final
De Soto
8
Viroqua
9
04-04
Final
Chippewa Falls
11
Holmen
1
04-04
Final
Osseo - Fairchild
2
Hayward
1
04-04
Final
Melrose - Mindoro
1
Eau Claire Immanuel
8
04-04
Final
Fall Creek
12
Greenwood
2
04-04
Final
Durand
10
Cadott
0
04-04
Final
Prairie Farm
1
Cameron
0
04-07
Final
Melrose - Mindoro
10
Augusta
2
04-07
Final
Pittsville
2
Abbotsford
1
04-07
Final
Eleva-Strum
7
Alma Center Lincoln
4
04-07
Final
Neillsville
10
Marshfield Columbus
4
04-07
Final
Fall Creek
12
Blair-Taylor
6
04-07
Final
Elk Mound
10
Chetek-Weyerhaeuser
0
04-07
Final
Viroqua
3
Westby
1
04-07
Final
Clayton/Turtle Lake
7
Spring Valley
3
04-11
Final
Blair-Taylor
4
Independence/Gilmanton
7
04-11
Final
Mondovi
7
Elmwood
9
04-11
Final
Colfax
0
Durand
27
04-12
Final
Pittsville
2
Iola-Scan.
12
04-12
Final
Melrose - Mindoro
4
Independence-Gilmanton
5
04-12
Final
Lancaster
3
Viroqua
14
04-12
Final
Eau Claire North
11
La Crosse Logan
1
04-12
Final
Fall Creek
4
Osseo - Fairchild
2
04-12
Final
Altoona
22
Cadott
0
04-12
Final
Eau Claire Regis
3
Thorp
5
04-12
Final
Spooner
4
Cameron
6
04-12
Final
Westby
6
Black River Falls
2
04-12
Final
Stanley - Boyd
9
McDonell Area Catholic Schools
7
04-12
Final
Eleva-Strum
2
Augusta
1
04-12
Final
Loyal
11
Marshfield Columbus
8
04-12
Final
Ladysmith
18
Flambeau
0
04-12
Final
Whitehall
5
Eau Claire Immanuel
13
04-14
Final
Elk Mound
13
Glenwood City
0
04-14
Final
Durand
11
Mondovi
1
04-14
Final
McDonell Area Catholic Schools
17
Bloomer
13
04-14
Final
Eau Claire Immanuel
6
Independence-Gilmanton
3
04-14
Final
Hayward
1
Rice Lake
9
04-14
Final
Colfax
2
Boyceville
9
04-14
Final
Spring Valley
12
Plum City
2
04-14
Final
Owen - Withee
1
Greenwood
12
04-14
Final
Fall Creek
4
Thorp
8
04-14
Final
Fall Creek
4
Thorp
8
04-14
Final
Bruce
7
Chetek-Weyerhaeuser
12
04-15
Final
Osseo - Fairchild
12
Cadott
1
04-15
Final
Rice Lake
1
Chippewa Falls
11
04-15
Final
Loyal
6
Owen - Withee
5
04-15
Scheduled
Stanley - Boyd
2
Altoona
13
04-15
Final
Chippewa Falls McDonell
0
Eau Claire Regis
4
04-15
Final
Hudson
3
Eau Claire North
5
04-15
Final
Onalaska Luther
3
Black River Falls
5
04-15
Final
Blair-Taylor
10
Alma Center Lincoln
1
04-15
Final
Cochrane Fountain City
8
Melrose - Mindoro
1
04-15
Final
Eau Claire Memorial
10
Superior
0
04-15
Final
Eau Claire Memorial
13
Superior
0
04-16
Final
Plum City
0
Cochrane Fountain City
11
04-16
Final
Cochrane Fountain City
13
Prairie Farm
3
04-16
Final
Chippewa Falls
6
Marshfield
1
04-16
Final
Chippewa Falls
10
Marshfield
11
04-16
Final
Durand
2
Fall Creek
4
04-16
Final
Assumption
4
Eau Claire Regis
24
04-16
Final
Assumption
10
Eau Claire Regis
17
04-16
Final
Webster
5
Spooner
12
04-16
Final
Goodhue (MN)
4
Thorp
10
04-16
Final
Prentice
3
Thorp
20
04-16
Final
McDonell Area Catholic Schools
6
Lakeland
5
04-16
Final
McDonell Area Catholic Schools
1
Lakeland
4
04-16
Final
Elk Mound
3
Arcadia
1
04-18
Final
Elk Mound
10
Mondovi
0
04-18
Final
Blair-Taylor
4
Loyal
7
04-18
Final
Boyceville
2
Durand
17
04-18
Final
Colfax
2
Spring Valley
7
04-18
Final
Augusta
0
Eau Claire Immanuel
12
04-18
Final
Flambeau
14
Northwoods
2
04-18
Final
Elmwood
1
Plum City
12
04-18
Final
Thorp
4
Prentice
3
04-19
Final
Cochrane Fountain City
4
Eau Claire Immanuel
1
04-19
Final
Cochrane Fountain City
4
Eau Claire Immanuel
1
04-19
Final
Alma Center Lincoln
2
Black River Falls
18
04-19
Final
Cadott
3
Fall Creek
21
04-19
Final
Neillsville
11
Greenwood
3
04-19
Final
Owen - Withee
10
Granton
2
04-19
Final
Augusta
1
Whitehall
9
04-19
Final
Menomonie
0
Eau Claire North
11
04-19
Final
Menomonie
8
Eau Claire North
17
04-19
Final
Eleva-Strum
3
Independence/Gilmanton
11
04-21
Final
Eau Claire Regis
4
Cadott
1
04-21
Final
Mondovi
18
Colfax
5
04-21
Final
Melrose - Mindoro
2
Black River Falls
3
04-21
Final
Durand
6
Elk Mound
1
04-21
Final
Medford
4
Antigo
15
04-21
Final
Osseo - Fairchild
1
Altoona
2
04-21
Final
Boyceville
4
Alma/Pepin
3
04-21
Final
Ladysmith
0
Bloomer
1
04-21
Final
Spooner
2
Hayward
4
04-21
Final
Stanley - Boyd
5
Fall Creek
4
04-21
Final
Plum City
5
Glenwood City
10
04-21
Final
Spring Valley
9
Elmwood
5
04-22
Final
Cochrane Fountain City
5
Eleva-Strum
1
04-22
Final
Blair-Taylor
2
Eau Claire Immanuel
8
04-22
Final
Medford
4
Wausau East
5
04-22
Final
Loyal
3
Greenwood
2
04-22
Final
Thorp
4
Altoona
9
04-23
Final
Eau Claire Immanuel
5
Plum City
0
04-23
Final
Eau Claire Immanuel
4
Fall Creek
3
04-23
Final
Spooner
7
Ladysmith
2
04-23
Final
Spooner
10
Ladysmith
9
04-23
Final
New Richmond
2
Chippewa Falls
8
04-23
Final
New Richmond
0
Chippewa Falls
9
04-23
Final
Bloomer
8
Chetek-Weyerhaeuser
2
04-25
Final
Colfax
0
Elk Mound
13
04-25
Final
Boyceville
3
Mondovi
0
04-25
Final
Durand
15
Elmwood
0
04-25
Final
Spring Valley
16
Glenwood City
3
04-25
Final
Onalaska Luther
5
Black River Falls
15
04-25
Final
Whitehall
2
Osseo - Fairchild
4
04-26
Final
Eau Claire North
5
Chippewa Falls
1
04-26
Final
Melrose - Mindoro
10
Alma Center Lincoln
1
04-26
Final
Independence/Gilmanton
14
Augusta
4
04-26
Final
Osseo - Fairchild
4
McDonell Area Catholic Schools
0
04-26
Final
Eau Claire Regis
7
Stanley - Boyd
4
04-26
Final
Hudson
7
Eau Claire Memorial
3
04-26
Final
Pepin/Alma
16
Plum City
5
04-26
Final
Black River Falls
1
Elk Mound
3
04-26
Final
Owen - Withee
4
Neillsville
10
04-26
Final
Greenwood
12
Gilman
6
04-26
Final
Spooner
7
Cumberland
8
04-26
Final
Eleva-Strum
4
Blair-Taylor
7
04-26
Final
Altoona
1
Fall Creek
0
04-29
Final
Fall Creek
4
Cadott
6
04-29
Final
Blair-Taylor
5
Whitehall
12
04-29
Final
Spring Valley
0
Elk Mound
1
04-29
Final
Boyceville
9
Clear Lake
0
04-29
Final
Chippewa Falls
2
Hudson
6
04-29
Final
Cochrane Fountain City
4
Independence/Gilmanton
3
04-29
Final
Eau Claire Regis
7
Osseo - Fairchild
1
04-29
Final
Loyal
7
Neillsville
3
04-29
Final
Viroqua
6
Black River Falls
3
04-29
Final
Viroqua
4
Black River Falls
7
04-29
Final
Eau Claire Memorial
3
Menomonie
0
04-29
Final
Greenwood
4
Owen - Withee
14
04-29
Final
Merrill
7
Medford
5
04-29
Final
Durand
12
Eleva-Strum
2
04-29
Final
River Falls
0
Eau Claire North
2
04-30
Final
Loyal
9
Spencer
2
04-30
Final
Eau Claire North
6
Green Bay Notre Dame
1
04-30
Final
Eau Claire North
4
Green Bay Notre Dame
3
04-30
Final
Chippewa Falls
8
Superior
0
04-30
Final
Chippewa Falls
8
Superior
2
04-30
Final
Eau Claire Memorial
5
La Crosse Central
2
04-30
Final
Eau Claire Memorial
8
La Crosse Central
1
05-02
Final
Black River Falls
5
Galesville/Ettrick/Trempealeau
4
05-02
Final
Thorp
12
Fall Creek
5
05-02
Final
Eau Claire Immanuel
19
Melrose - Mindoro
4
05-02
Final
Elk Mound
12
Plum City
0
05-02
Final
Mondovi
0
Durand
20
05-02
Final
Neillsville
9
Gilman
0
05-02
Final
Spring Valley
7
Pepin/Alma
6
05-02
Final
Barron
10
Bloomer
0
05-02
Final
Boyceville
5
Colfax
11
05-02
Final
Augusta
8
Blair-Taylor
7
05-03
Final
Medford
2
Lakeland
11
05-03
Final
Fall Creek
5
McDonell Area Catholic Schools
4
05-03
Final
Loyal
16
Granton
4
05-03
Final
Durand
18
Glenwood City
1
05-03
Final
Rice Lake
1
Eau Claire Memorial
2
05-03
Final
Altoona
8
Eau Claire Regis
0
05-03
Final
Hayward
9
Ladysmith
0
05-03
Final
Menomonie
9
Chippewa Falls
8
05-03
Final
Independence-Gilmanton
1
Blair-Taylor
8
05-03
Final
Augusta
1
Cochrane Fountain City
4
05-03
Final
Eau Claire North
4
Burnsville (MN)
7
05-05
Final
Elk Mound
0
Boyceville
1
05-05
Final
Thorp
4
Chippewa Falls McDonell
6
05-05
Final
Colfax
1
Durand
20
05-05
Final
Colby
1
Greenwood
16
05-05
Final
Cadott
2
Osseo - Fairchild
12
05-05
Final
Bloomer
1
Barron
5
05-05
Final
Northland Pines
1
Medford
4
05-05
Final
Eau Claire Regis
3
Altoona
2
05-05
Final
Owen - Withee
2
Loyal
15
05-05
Final
Ladysmith
8
Cumberland
1
05-05
Final
Spooner
10
Northwestern
3
05-06
Final
Eau Claire North
15
Hudson
5
05-06
Final
Alma/Pepin
1
Independence/Gilmanton
5
05-06
Final
Cadott
2
Eau Claire Regis
14
05-06
Final
Seneca
3
Viroqua
13
05-06
Final
Eleva-Strum
12
Melrose - Mindoro
4
05-06
Final
Greenwood
1
Neillsville
8
05-07
Final
Wisconsin Rapids
3
Eau Claire Memorial
14
05-07
Final
Wisconsin Rapids
2
Eau Claire Memorial
13
05-07
Final
Elmwood
13
Independence-Gilmanton
19
05-07
Final
Luck/Frederic
0
Independence-Gilmanton
9
05-07
Final
Elmwood
12
Luck/Frederic
14
05-07
Final
Durand
10
Eau Claire Immanuel
9
05-07
Final
Thorp
5
Eau Claire Immanuel
12
05-07
Final
Durand
2
Thorp
4
05-09
Final
Elk Mound
3
Durand
2
05-09
Final
Eau Claire Immanuel
10
Eleva-Strum
0
05-09
Final
Altoona
11
Stanley - Boyd
1
05-09
Final
Chippewa Falls
9
Wausau East
3
05-09
Final
Plum City
2
Elmwood
6
05-09
Final
Neillsville
8
Spencer
5
05-09
Final
Boyceville
3
Spring Valley
4
05-09
Final
Colfax
4
Mondovi
6
05-10
Final
Fall Creek
0
Osseo - Fairchild
5
05-10
Final
Cadott
2
Altoona
20
05-10
Final
Amery
0
Prescott
1
05-10
Final
Chetek-Weyerhaeuser
0
Barron
6
05-10
Final
Thorp
1
Regis Catholic Schools
9
05-10
Final
Hudson
3
Menomonie
7
05-10
Final
Hudson
1
Menomonie
5
05-10
Final
Eau Claire North
5
Rice Lake
2
05-10
Final
Eau Claire North
4
Rice Lake
3
05-10
Final
River Falls
2
Eau Claire Memorial
4
05-10
Final
River Falls
5
Eau Claire Memorial
10
05-12
Final
Arcadia
0
Viroqua
1
05-12
Final
Arcadia
4
Viroqua
0
05-12
Final
Altoona
3
Thorp
0
05-12
Final
Cochrane Fountain City
5
Alma Center Lincoln
3
05-12
Final
Colby
5
Neillsville
11
05-12
Final
Boyceville
5
Durand
10
05-12
Final
Eau Claire Regis
5
Osseo - Fairchild
13
05-12
Final
Augusta
0
Eleva-Strum
4
05-12
Final
Eau Claire Immanuel
3
Whitehall
2
05-12
Final
Melrose - Mindoro
0
Independence/Gilmanton
4
05-12
Final
Mondovi
3
Elk Mound
9
05-12
Final
Elmwood
2
Spring Valley
6
05-12
Final
Loyal
10
Gilman
8
05-12
Final
Bloomer
4
Hayward
1
05-12
Final
Ladysmith
4
Chetek-Weyerhaeuser
2
05-12
Final
Colfax
2
Alma/Pepin
8
05-13
Final
Eau Claire North
4
Eau Claire Memorial
5
05-13
Final
Durand
7
Altoona
1
05-13
Final
Marshfield Columbus
5
Owen - Withee
8
05-13
Final
Loyal
21
Greenwood
6
05-13
Final
McDonell Area Catholic Schools
14
Cadott
0
05-13
Final
Immanuel Lutheran College
2
Independence
6
05-13
Final
Osseo - Fairchild
11
Stanley - Boyd
1
05-13
Final
Eleva-Strum
4
Whitehall
13
05-14
Final
Viroqua
0
Tomah
2
05-14
Final
Richland Center
1
Cochrane Fountain City
3
05-14
Final
Richland Center
2
Viroqua
7
05-14
Final
Boyceville
5
Baldwin-Woodville
15
05-14
Final
Boyceville
0
Prairie Farm
10
05-14
Final
Tomah
1
Cochrane Fountain City
5
05-14
Final
Eau Claire North
14
Shakopee
8
05-16
Final
Elk Mound
11`
Colfax
0
05-16
Final
Marshfield Columbus
12
Owen - Withee
17
05-16
Final
Plum City
0
Durand
12
05-16
Final
Osseo - Fairchild
12
Thorp
4
05-16
Final
Elmwood
6
Glenwood City
7
05-16
Final
Black River Falls
2
Arcadia
14
05-16
Final
Arcadia
6
Black River Falls
5
05-16
Final
Spring Valley
7
Pepin/Alma
5
05-17
Final
McDonell Area Catholic Schools
4
Osseo - Fairchild
3
05-17
Final
Barron
10
Hayward
2
05-17
Final
Eau Claire Memorial
5
Hudson
4
05-17
Final
Owen - Withee
0
Neillsville
1
05-17
Final
Melrose - Mindoro
4
Blair-Taylor
8
05-17
Final
West Salem
13
Black River Falls
3
05-17
Final
Fall Creek
6
Altoona
11
05-17
Final
Eleva-Strum
2
Independence-Gilmanton
8
05-17
Final
Ladysmith
3
Northwestern
4
05-17
Final
Thorp
6
Cadott
3
05-17
Final
Spooner
3
Bloomer
2
05-17
Final
Spooner
6
Bloomer
5
05-17
Final
Chippewa Falls
0
Eau Claire North
4
05-19
Final
Altoona
8
Black River Falls
4
05-19
Final
Chippewa Falls McDonell
15
Fall Creek
2
05-19
Final
Eleva-Strum
15
Granton
2
05-19
Final
Whitehall
13
Melrose - Mindoro
0
05-19
Final
Owen - Withee
10
Colby
0
05-19
Final
Cochrane Fountain City
12
Independence-Gilmanton
5
05-19
Final
Osseo - Fairchild
17
Blair-Taylor
2
05-19
Final
Durand
8
Spring Valley
4
05-19
Final
Elk Mound
6
Alma/Pepin
2
05-19
Final
Augusta
7
Alma Center Lincoln
6
05-19
Final
Colfax
10
Glenwood City
0
05-19
Final
Boyceville
9
Elmwood
4
05-19
Final
Viroqua
2
West Salem
11
05-20
Final
Eleva-Strum
1
Cochrane Fountain City
7
05-20
Final
Plum City
4
Boyceville
2
05-20
Final
Melrose - Mindoro
10
Cashton
16
05-20
Final
Owen - Withee
9
Cadott
13
05-20
Final
Loyal
5
Spencer
15
05-20
Final
Prairie Farm
0
Regis Catholic Schools
11
05-20
Final
Hudson
7
Chippewa Falls
8
05-20
Final
Augusta
2
Blair-Taylor
8
05-20
Final
Thorp
5
Cornell/Lake Holcombe
4
05-23
Final
Plum City
9
Colfax
8
05-23
Final
Augusta
4
Thorp
9
05-23
Final
Melrose - Mindoro
1
Cochrane Fountain City
12
05-23
Final
Pepin/Alma
3
Durand
6
05-23
Final
Eau Claire Regis
14
Black River Falls
2
05-23
Final
Mosinee
6
Thorp
5
05-23
Final
Elmwood
0
Elk Mound
13
05-23
Final
New Richmond
1
Eau Claire Memorial
5
05-23
Final
Eau Claire Immanuel
16
Blair-Taylor
3
05-23
Final
West Salem
6
Osseo - Fairchild
7
05-24
Final
Durand
1
McDonell Area Catholic Schools
4
05-24
Final
Altoona
3
Eau Claire North
11
05-24
Final
Fall Creek
4
Mondovi
3
05-24
Final
Eau Claire Memorial
6
Rice Lake
2
05-24
Final
Greenwood
11
Granton
1
05-24
Final
Chippewa Falls
10
Menomonie
0
05-24
Final
Loyal
3
Pittsville
5
05-24
Final
Spooner
8
Hayward
6
05-24
Final
Thorp
7
Flambeau
2
05-24
Final
Owen - Withee
11
Spencer
9
05-24
Final
Augusta
2
Independence/Gilmanton
6
05-24
Final
Elmwood
2
Colby
23
05-24
Final
Cadott
8
Bruce
15
05-24
Final
Eleva-Strum
18
Blair-Taylor
0
05-24
Final
Cochrane Fountain City
4
Whitehall
5
05-24
Final
Eau Claire Immanuel
1
Elk Mound
2
05-24
Final
Alma Center Lincoln
1
Melrose - Mindoro
8
05-26
Final
Regis Catholic Schools
8
Colfax
2
05-26
Final
Black River Falls
5
Bloomer
3
05-26
Final
Onalaska
7
Eau Claire Memorial
9
05-26
Final
Altoona
1
Elk Mound
0
05-26
Final
Neillsville
3
Melrose - Mindoro
2
05-26
Final
Gilman
3
Owen - Withee
9
05-26
Final
Fall Creek
10
Cadott
0
05-26
Final
Altoona
1
Elk Mound
0
05-26
Final
Eleva-Strum
6
Augusta
1
05-26
Final
Stanley - Boyd
8
Mondovi
5
05-26
Final
Barron
5
Spooner
4
05-26
Final
Chippewa Falls
8
Marshfield
11
05-26
Final
Plum City
3
Pepin/Alma
9
05-26
Final
Eau Claire Immanuel
0
Durand
6
05-26
Final
Boyceville
8
Glenwood City
1
05-26
Final
Greenwood
4
Bruce
3
05-26
Final
Viroqua
4
Richland Center
0
05-26
Final
McDonell Area Catholic Schools
6
Menomonie
5
05-26
Final
Osseo - Fairchild
8
Pittsville
2
05-26
Final
Ladysmith
11
Chetek-Weyerhaeuser
1
05-31
Final
Eau Claire Immanuel
10
Clear Lake
0
05-31
Final
Loyal
4
Prentice
1
06-01
Final
Altoona
2
Black River Falls
1
06-01
Final
Elk Mound
0
Boyceville
1
06-01
Final
Durand
21
Stanley - Boyd
0
06-01
Final
Independence/Gilmanton
1
Cashton
0
06-01
Final
Cochrane Fountain City
2
Neillsville
0
06-01
Final
Prairie Farm
1
Pepin/Alma
2
06-01
Final
Thorp
10
Owen - Withee
0
06-01
Final
Spring Valley
3
Eau Claire Regis
11
06-01
Final
Loyal
0
Rib Lake
1
06-01
Final
Osseo - Fairchild
3
Fall Creek
0
06-01
Final
Arcadia
10
Whitehall
7
06-01
Final
McDonell Area Catholic Schools
21
Greenwood
5
06-02
Final
Eau Claire Memorial
8
Menomonie
3
06-02
Final
Stevens Point
2
River Falls
1
06-02
Final
Eau Claire North
7
Marshfield
0
06-02
Final
Rice Lake
9
Ashland
3
06-02
Final
Ellsworth
13
St. Croix Central
7
06-02
Final
Altoona
1
West Salem
8
06-02
Final
Eau Claire Regis
5
Boyceville
1
06-02
Final
Durand
3
Osseo - Fairchild
2
06-02
Final
Eau Claire Immanuel
0
Pepin/Alma
3
06-02
Final
Chippewa Falls McDonell
6
Thorp
1
06-02
Final
Independence/Gilmanton
10
Bangor
0
06-02
Final
Hudson
1
Chippewa Falls
0
06-07
Final
Eau Claire Memorial
10
Chippewa Falls
9
06-07
Final
Eau Claire North
9
Stevens Point
3
06-07
Final
Eau Claire Memorial
1
Eau Claire North
14
06-07
Final
Rice Lake
4
Ellsworth
3
06-07
Final
Mauston
4
West Salem
7
06-07
Final
Rice Lake
1
West Salem
3
06-07
Final
Unity
5
Chequamegon
3
06-07
Final
Durand
13
Eau Claire Regis
3
06-07
Final
Durand
4
Unity
5
06-07
Final
Hurley
4
Shell Lake
3
06-07
Final
McDonell Area Catholic Schools
6
Pepin/Alma
10
06-07
Final
Hurley
2
Pepin/Alma
8
06-07
Final
Middleton
5
La Crosse Logan
4
06-07
Final
Prairie du Chien
12
Arcadia
3
06-07
Final
Ithica
9
Hillsboro
8
06-14
Final
Eau Claire North
0
Kimberly
4
06-15
Final
St. Mary Catholic
6
Unity
5
06-15
Final
Rib Lake
6
Pepin/Alma
2
06-15
Final
Green Bay N.E.W. Lutheran
2
Ithaca
6

HS SOFTBALL

03-29
Final
Melrose - Mindoro
4
Augusta
16
03-29
Final
Durand
1
Altoona
6
03-29
Final
Ellsworth
1
Elmwood
4
03-29
Final
Alma Center Lincoln
6
Eau Claire Immanuel
0
03-29
Final
Whitehall
3
Blair-Taylor
13
03-29
Final
Independence-Gilmanton
3
Cochrane Fountain City
15
04-01
Final
Augusta
7
Cochrane Fountain City
8
04-04
Final
Melrose - Mindoro
3
Eau Claire Immanuel
9
04-04
Final
Durand
9
Cadott
6
04-04
Final
Onalaska Luther
9
La Crescent
2
04-07
Final
Neillsville
6
Greenwood
3
04-07
Final
Mondovi
15
Spring Valley
6
04-07
Final
Drummond
4
Spooner
5
04-07
Final
Bloomer
9
Chippewa Falls McDonell
1
04-07
Final
Pittsville
10
Rib Lake
2
04-07
Final
Onalaska Luther
6
West Salem
2
04-07
Final
Eleva-Strum
0
Alma Center Lincoln
18
04-07
Final
Eau Claire Immanuel
5
Independence
4
04-11
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
Onalaska Luther
10
04-11
Final
Colfax
1
Durand
6
04-11
Final
West Salem
2
Arcadia
8
04-11
Final
Mondovi
6
Elmwood
14
04-11
Final
Boyceville
0
Elk Mound
12
04-11
Final
Eau Claire Memorial
5
Superior
4
04-11
Final
Eau Claire Memorial
8
Superior
10
04-12
Final
Whitehall
6
Eau Claire Immanuel
11
04-12
Final
Plum City
7
Alma/Pepin
9
04-12
Final
River Falls
1
Bloomer
15
04-12
Final
Melrose - Mindoro
4
Independence-Gilmanton
7
04-12
Final
Fall Creek
5
Eau Claire Regis
11
04-12
Final
Colfax
1
Menomonie
4
04-12
Final
Eau Claire North
4
Baldwin-Woodville
1
04-12
Final
Altoona
1
Elk Mound
4
04-12
Final
Eleva-Strum
9
Augusta
17
04-12
Final
D.C. Everest
1
Chippewa Falls
2
04-12
Final
Osseo - Fairchild
14
Mondovi
8
04-12
Final
Loyal/Granton
3
Marshfield Columbus
2
04-12
Final
Thorp
22
Pittsville
0
04-12
Final
Ladysmith
10
Flambeau
11
04-14
Final
Eau Claire Memorial
3
Chippewa Falls
15
04-14
Final
Independence-Gilmanton
3
Cochrane Fountain City
15
04-14
Final
Fall Creek
0
Thorp
12
04-14
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
Tomah
1
04-14
Final
Osseo - Fairchild
8
Whitehall
4
04-14
Final
Elk Mound
12
Glenwood City
2
04-14
Final
Spring Valley
5
Plum City
15
04-14
Final
Hayward
15
Ladysmith
14
04-14
Final
Colfax
8
Boyceville
3
04-14
Final
Cadott
5
Bruce
11
04-14
Final
Greenwood
9
Augusta
8
04-14
Final
Eau Claire Memorial
0
Chippewa Falls
11
04-14
Final
Durand
10
Mondovi
0
04-14
Final
Onalaska Luther
10
Black River Falls
0
04-14
Final
Blair-Taylor
8
Eleva-Strum
4
04-14
Final
Flambeau
12
Prairie Farm
7
04-15
Final
Ellsworth
5
Durand
6
04-15
Final
Melrose - Mindoro
6
Cochrane Fountain City
7
04-15
Final
Osseo - Fairchild
1
Cadott
14
04-15
Final
Blair-Taylor
0
Alma Center Lincoln
8
04-15
Final
Whitehall
16
Eleva-Strum
6
04-15
Final
Stanley - Boyd
2
Altoona
18
04-15
Final
Spencer
11
Marshfield Columbus
0
04-15
Final
Thorp
10
Marathon
3
04-15
Final
Elk Mound
5
Gilman
6
04-15
Final
Arcadia
0
La Crosse Central
1
04-16
Final
Wisconsin Rapids
1
Eau Claire Memorial
10
04-16
Final
Wisconsin Rapids
0
Eau Claire Memorial
10
04-16
Final
La Crosse Aquinas
1
Onalaska Luther
2
04-16
Final
Cochrane Fountain City
6
Onalaska Luther
9
04-16
Final
Spring Grove/Caledonia (MN)
0
Onalaska Luther
10
04-16
Final
Thorp
4
Poynette
3
04-16
Final
Thorp
5
Poynette
1
04-16
Final
Independence
1
Arcadia
11
04-16
Final
Durand
1
Onalaska
8
04-16
Final
Independence
3
Durand
13
04-16
Final
Arcadia
1
Onalaska
4
04-18
Final
Augusta
5
Eau Claire Immanuel
7
04-18
Final
Hayward
0
Chequamegon
22
04-18
Final
Sparta
1
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
04-18
Final
Elk Mound
20
Mondovi
1
04-18
Final
Whitehall
0
Cochrane Fountain City
10
04-18
Final
Blair-Taylor
5
Loyal
1
04-18
Final
Elmwood
7
Plum City
3
04-18
Final
Mosinee
6
Bloomer
5
04-18
Final
Flambeau
26
Northwoods
2
04-18
Final
Spencer
4
Greenwood
3
04-18
Final
Colfax
11
Spring Valley
0
04-18
Final
Thorp
8
Gilman
2
04-18
Final
Onalaska Luther
2
La Crosse Central
10
04-18
Final
Bruce
14
Lake Holcombe
4
04-19
Final
Cochrane Fountain City
10
Eau Claire Immanuel
0
04-19
Final
Melrose - Mindoro
2
Blair-Taylor
15
04-19
Final
Cadott
8
Fall Creek
11
04-19
Final
Arcadia
11
Black River Falls
1
04-19
Final
Hayward
0
Chetek-Weyerhaeuser
17
04-19
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
West Salem
0
04-19
Final
Augusta
16
Whitehall
7
04-19
Final
Elk Mound
7
Athens
0
04-19
Final
Eleva-Strum
4
Independence-Gilmanton
14
04-19
Final
Spencer
6
Gilman
0
04-19
Final
Onalaska Luther
10
Viroqua
2
04-19
Final
Flambeau
11
Rib Lake
3
04-19
Final
Neillsville
5
Greenwood
4
04-21
Final
River Falls
5
Eau Claire Memorial
9
04-21
Final
River Falls
0
Eau Claire Memorial
8
04-21
Final
Cochrane Fountain City
12
Blair-Taylor
2
04-21
Final
Spring Valley
2
Elmwood
18
04-21
Final
Arcadia
3
Onalaska Luther
1
04-21
Final
Alma Center Lincoln
16
Melrose - Mindoro
3
04-21
Final
Bloomer
16
Ladysmith
0
04-21
Final
Mondovi
10
Colfax
9
04-21
Final
Gilman
6
Loyal/Granton
2
04-21
Final
Osseo - Fairchild
6
Altoona
9
04-21
Final
Stanley - Boyd
9
Fall Creek
18
04-21
Final
Eau Claire North
3
Rice Lake
4
04-21
Final
Eau Claire North
6
Rice Lake
12
04-21
Final
Hudson
9
Menomonie
4
04-21
Final
Hudson
11
Menomonie
1
04-21
Final
Plum City
11
Glenwood City
14
04-21
Final
Plum City
7
Glenwood City
11
04-22
Final
Thorp
3
Altoona
0
04-22
Final
Cochrane Fountain City
20
Eleva-Strum
2
04-22
Final
Blair-Taylor
2
Eau Claire Immanuel
8
04-22
Final
Stanley - Boyd
1
Osseo - Fairchild
8
04-22
Final
Alma Center Lincoln
3
Augusta
0
04-22
Final
Prentice
4
Flambeau
7
04-22
Final
Independence/Gilmanton
12
Whitehall
2
04-23
Final
Eau Claire Memorial
7
La Crosse Central
10
04-23
Final
Chetek-Weyerhaeuser
3
Bloomer
7
04-23
Final
Chetek-Weyerhaeuser
3
Bloomer
6
04-23
Final
Durand
4
Eau Claire Immanuel
3
04-23
Final
Eau Claire Immanuel
8
Menomonie
6
04-23
Final
Durand
0
Menomonie
5
04-23
Final
Eau Claire North
14
Tomah
3
04-23
Final
Eau Claire North
4
La Crosse Central
2
04-23
Final
Eau Claire Memorial
13
Tomah
3
04-25
Final
Colfax
8
Elk Mound
20
04-25
Final
Eau Claire Immanuel
4
Blair-Taylor
3
04-25
Final
Eleva-Strum
7
Melrose - Mindoro
17
04-25
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
Arcadia
4
04-25
Final
Spring Valley
13
Glenwood City
16
04-25
Final
Black River Falls
8
Onalaska Luther
7
04-26
Final
Cadott
0
Thorp
14
04-26
Final
Hayward
1
Bloomer
30
04-26
Final
Osseo - Fairchild
1
McDonell Area Catholic Schools
8
04-26
Final
Chippewa Falls
14
River Falls
2
04-26
Final
Chippewa Falls
27
River Falls
3
04-26
Final
Whitehall
0
Cochrane Fountain City
14
04-26
Final
Altoona
10
Fall Creek
0
04-26
Final
Melrose - Mindoro
4
Alma Center Lincoln
21
04-26
Final
Greenwood
3
Gilman
5
04-26
Final
Plum City
1
Pepin/Alma
12
04-26
Final
Independence-Gilmanton
6
Augusta
9
04-26
Final
Eleva-Strum
1
Blair-Taylor
10
04-26
Final
Eau Claire Immanuel
11
Spring Valley
2
04-29
Final
Eau Claire Immanuel
6
Alma Center Lincoln
15
04-29
Final
Colfax
1
Elmwood
5
04-29
Final
Altoona
2
McDonell Area Catholic Schools
6
04-29
Final
Altoona
0
McDonell Area Catholic Schools
16
04-29
Final
Osseo - Fairchild
2
Eau Claire Regis
14
04-29
Final
Osseo - Fairchild
4
Eau Claire Regis
8
04-29
Final
Loyal/Granton
6
Neillsville
5
04-29
Final
Blair-Taylor
13
Whitehall
3
04-29
Final
Cochrane Fountain City
11
Independence/Gilmanton
1
04-29
Final
Arcadia
3
La Crosse Logan
2
05-02
Final
Hayward
9
Drummond
7
05-02
Final
Flambeau
15
Prairie Farm
4
05-02
Final
Spring Valley
10
Pepin/Alma
5
05-02
Final
Mondovi
4
Durand
9
05-02
Final
Thorp
15
Fall Creek
0
05-02
Final
Elk Mound
9
Plum City
8
05-02
Final
Eau Claire Immanuel
7
Melrose - Mindoro
2
05-02
Final
Independence/Gilmanton
2
Alma Center Lincoln
6
05-02
Final
Onalaska Luther
9
Sparta
1
05-02
Final
Augusta
9
Blair-Taylor
7
05-02
Final
Westby
9
Galesville/Ettrick/Trempealeau
12
05-02
Final
Westby
1
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
05-03
Rescheduled
Eau Claire North
0
Chippewa Falls
0
05-03
Final
Fall Creek
0
McDonell Area Catholic Schools
7
05-03
Final
Elk Mound
5
Eau Claire Immanuel
1
05-03
Final
Spooner
9
Barron
12
05-03
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
3
Black River Falls
2
05-03
Final
Independence-Gilmanton
2
Blair-Taylor
1
05-03
Final
Altoona
7
Eau Claire Regis
0
05-03
Final
Bloomer
13
Cumberland
3
05-03
Final
Onalaska Luther
7
Arcadia
1
05-03
Final
Stanley - Boyd
5
Cadott
8
05-03
Final
Alma Center Lincoln
13
Eleva-Strum
1
05-03
Final
Clear Lake
2
Bruce
12
05-05
Final
Cadott
10
Osseo - Fairchild
0
05-05
Final
Thorp
8
Chippewa Falls McDonell
0
05-05
Final
Elk Mound
11
Boyceville
1
05-05
Final
Plum City
11
Spring Valley
0
05-05
Final
Colby
1
Greenwood
6
05-05
Final
Melrose - Mindoro
3
Whitehall
6
05-05
Final
Mondovi
5
Glenwood City
2
05-05
Final
Blair-Taylor
1
Cochrane Fountain City
9
05-05
Final
Clear Lake
6
Flambeau
10
05-06
Final
Winneconne
3
Thorp
6
05-06
Final
Fall Creek
12
Stanley - Boyd
6
05-06
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
3
Onalaska Luther
6
05-07
Final
Eau Claire Memorial
12
Holmen
2
05-07
Final
Eau Claire Memorial
13
Holmen
5
05-07
Final
Altoona
1
Ellsworth
10
05-07
Final
Fall Creek
8
Augusta
5
05-07
Final
Elk Mound
10
Augusta
0
05-07
Final
Cuba City
7
Thorp
8
05-07
Final
Fall Creek
1
Elk Mound
11
05-07
Final
Belmont
1
Galesville/Ettrick/Trempealeau
7
05-07
Final
Baldwin-Woodville
1
Galesville/Ettrick/Trempealeau
8
05-07
Final
Cochrane Fountain City
3
Durand
1
05-07
Final
Durand
4
Westby
3
05-07
Final
Westby
0
Prescott
4
05-07
Final
Prescott
7
Cochrane Fountain City
6
05-09
Final
Eau Claire Immanuel
26
Eleva-Strum
2
05-09
Final
Eau Claire Immanuel
14
Eleva-Strum
3
05-09
Final
Flambeau
3
Bruce
15
05-09
Final
Bloomer
13
Hayward
0
05-09
Final
Colfax
8
Mondovi
7
05-09
Final
Menomonie
0
Rice Lake
10
05-10
Final
Hayward
3
Spooner
4
05-10
Final
West Salem
3
Cochrane Fountain City
5
05-10
Final
Eau Claire North
2
Chippewa Falls
0
05-10
Final
Eau Claire North
3
Chippewa Falls
6
05-10
Final
McDonell Area Catholic Schools
11
Stanley - Boyd
1
05-10
Final
McDonell Area Catholic Schools
18
Stanley - Boyd
2
05-10
Final
Prairie Farm
5
Flambeau
15
05-10
Final
Hudson
Eau Claire Memorial
1
05-10
Final
Hudson
14
Eau Claire Memorial
9
05-10
Final
Elk Mound
13
Independence/Gilmanton
3
05-10
Final
Osseo - Fairchild
9
Fall Creek
8
05-10
Final
Osseo - Fairchild
5
Fall Creek
9
05-10
Final
Regis Catholic Schools
1
Thorp
11
05-10
Final
Regis Catholic Schools
5
Thorp
11
05-10
Final
Cadott
7
Altoona
10
05-10
Final
Cadott
7
Altoona
14
05-12
Final
Hayward
2
Bruce
7
05-12
Final
Altoona
1
Thorp
12
05-12
Final
Whitehall
10
Eau Claire Immanuel
12
05-12
Final
Menomonie
2
Chippewa Falls
15
05-12
Final
Menomonie
4
Chippewa Falls
14
05-12
Final
River Falls
11
Hudson
21
05-12
Final
River Falls
0
Hudson
15
05-12
Final
Colby
8
Neillsville
9
05-12
Final
Colfax
4
Alma/Pepin
6
05-12
Final
Mondovi
16
Elk Mound
20
05-12
Final
Spring Valley
3
Elmwood
8
05-12
Final
Boyceville
3
Durand
4
05-12
Final
Alma Center Lincoln
19
Cochrane Fountain City
18
05-12
Final
Spooner
2
Cumberland
12
05-12
Final
Independence/Gilmanton
12
Melrose - Mindoro
1
05-12
Final
Gilman
5
Loyal/Granton
3
05-12
Final
Eau Claire Regis
2
Chippewa Falls McDonell
12
05-12
Final
Eau Claire Regis
5
Chippewa Falls McDonell
11
05-12
Final
Eau Claire North
6
Superior
11
05-12
Final
Eau Claire North
0
Superior
4
05-12
Final
Spencer
11
Greenwood
2
05-13
Final
Elk Mound
7
Bloomer
15
05-13
Final
Eleva-Strum
9
Whitehall
21
05-13
Final
Loyal
4
Greenwood
5
05-13
Final
Osseo - Fairchild
7
Stanley - Boyd
10
05-13
Final
Spencer
12
Colby
1
05-14
Final
Spooner
10
Chetek-Weyerhaeuser
4
05-14
Final
Spooner
8
Chetek-Weyerhaeuser
13
05-14
Final
Osseo - Fairchild
8
Independence/Gilmanton
3
05-14
Final
Bangor
2
Mondovi
7
05-16
Final
Plum City
2
Durand
7
05-16
Final
Melrose - Mindoro
4
Whitehall
6
05-16
Final
Elk Mound
11
Colfax
1
05-16
Final
Medford
7
Flambeau
8
05-16
Final
Mondovi
5
Boyceville
8
05-16
Final
Mondovi
6
Boyceville
17
05-16
Final
Regis Catholic Schools
9
Altoona
8
05-16
Final
Prairie Farm
0
Bruce
13
05-16
Final
Glenwood City
5
Elmwood
6
05-16
Final
Thorp
2
Eau Claire Memorial
1
05-17
Final
Neillsville
9
Marshfield Columbus
6
05-17
Final
Spring Valley
1
Elk Mound
14
05-17
Final
Melrose - Mindoro
2
Blair-Taylor
12
05-17
Final
Plum City
5
Elmwood
16
05-17
Final
Fall Creek
12
Altoona
11
05-17
Final
Cadott
0
Thorp
12
05-17
Final
Eau Claire North
2
Hudson
5
05-17
Final
Hudson
7
Eau Claire North
6
05-17
Final
McDonell Area Catholic Schools
12
Osseo - Fairchild
1
05-17
Final
Bloomer
12
Spooner
0
05-17
Final
Stanley - Boyd
4
Eau Claire Regis
17
05-17
Final
Eleva-Strum
6
Independence-Gilmanton
8
05-17
Final
Whitehall
5
Augusta
10
05-17
Final
Chequamegon
3
Medford
14
05-17
Final
Birchwood
2
Bruce
10
05-17
Final
Chippewa Falls
2
Rice Lake
0
05-17
Final
Rice Lake
3
Chippewa Falls
6
05-17
Final
Whitehall
5
Augusta
10
05-17
Scheduled
Colby
4
Loyal/Granton
11
05-17
Final
Colby
2
Loyal/Granton
5
05-19
Final
Augusta
4
Altoona
9
05-19
Final
Spencer
2
Chippewa Falls McDonell
3
05-19
Final
Bloomer
6
Thorp
0
05-19
Final
Flambeau
12
Northwoods
0
05-19
Final
Cochrane Fountain City
11
Melrose - Mindoro
1
05-19
Final
Bruce
9
Cumberland
2
05-19
Final
Fall Creek
4
Cadott
17
05-19
Final
Osseo - Fairchild
5
Blair-Taylor
4
05-19
Final
Stanley - Boyd
6
Loyal/Granton
5
05-19
Final
Mondovi
12
Plum City
2
05-19
Final
Alma Center Lincoln
9
Independence-Gilmanton
5
05-19
Final
Onalaska Luther
8
Westby
1
05-19
Final
Colfax
4
Glenwood City
14
05-20
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
Arcadia
11
05-20
Final
Blair-Taylor
8
Augusta
2
05-20
Final
Marshfield Columbus
5
Greenwood
8
05-20
Final
Marshfield Columbus
0
Greenwood
17
05-20
Final
Spencer
6
Loyal/Granton
4
05-20
Final
Spencer
13
Loyal/Granton
10
05-20
Final
McDonell Area Catholic Schools
5
Cadott
2
05-20
Final
McDonell Area Catholic Schools
12
Cadott
7
05-23
Final
Fall Creek
3
Regis Catholic Schools
6
05-24
Final
Neillsville
10
Colby
0
05-24
Final
Cadott
11
Colfax
1
05-24
Final
Augusta
14
Plum City
1
05-24
Final
Fall Creek
11
Stanley - Boyd
1
05-24
Final
Arcadia
11
Melrose - Mindoro
1
05-24
Final
Spooner
6
St. Croix Falls
0
05-24
Final
Blair-Taylor
10
Pepin/Alma
1
05-24
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
18
Lakeland
3
05-24
Final
Medford
10
Sparta
0
05-24
Final
Eau Claire Immanuel
5
Spring Valley
4
05-24
Final
Altoona
6
Somerset
0
05-24
Final
Alma Center Lincoln
11
Eleva-Strum
1
05-24
Final
Mondovi
14
Whitehall
2
05-24
Final
Elmwood
6
Prairie Farm
0
05-25
Final
Arcadia
4
Viroqua
1
05-25
Final
Onalaska Luther
3
Boscobel
0
05-25
Final
Durand
2
Cadott
5
05-25
Final
Boyceville
11
Fall Creek
6
05-25
Final
Grantsburg
10
Cumberland
0
05-25
Final
La Crosse Aquinas
10
Iowa-Grant
0
05-25
Final
Cashton
15
Hillsboro
0
05-25
Final
Ithica
2
Bangor
1
05-25
Final
De Soto
15
La Farge
0
05-25
Final
Seneca
6
New Lisbon
5
05-25
Final
Baldwin-Woodville
7
Ellsworth
3
05-25
Final
La Crosse Logan
5
Tomahawk
0
05-25
Final
D.C. Everest
5
River Falls
0
05-25
Final
Holmen
11
Monona Grove
0
05-26
Final
NW/South Shore
2
Bloomer
1
05-26
Final
Rice Lake
12
Altoona
1
05-26
Final
Eau Claire Memorial
5
Wisconsin Rapids
6
05-26
Final
Regis Catholic Schools
3
Mondovi
2
05-26
Final
Eau Claire Immanuel
5
Elmwood
8
05-26
Final
Thorp
15
Rib Lake
0
05-26
Final
Flambeau
3
Bruce
2
05-26
Final
Eau Claire North
1
Wausau West
2
05-26
Final
Gilman
10
Birchwood
0
05-26
Final
Blair-Taylor
0
Cochrane Fountain City
11
05-26
Final
Elk Mound
15
Osseo - Fairchild
0
05-26
Final
Wausau East
0
Hudson
10
05-26
Final
McDonell Area Catholic Schools
10
Independence/Gilmanton
6
05-26
Final
Alma Center Lincoln
6
Augusta
1
05-26
Final
Spencer
14
Loyal/Granton
4
05-27
Final
Rice Lake
2
Northwestern
11
05-27
Final
McDonell Area Catholic Schools
2
Alma Center Lincoln
11
05-27
Final
Thorp
10
Wausau Newman
0
05-27
Final
Eau Claire Regis
2
Cadott
0
05-27
Final
Baldwin-Woodville
10
Prescott
2
05-27
Final
Cochrane Fountain City
7
Elmwood
0
05-27
Final
Athens
7
Assumption
5
05-27
Final
Hudson
4
Wausau West
2
05-27
Final
Sun Prairie
3
Holmen
5
05-27
Final
La Crosse Logan
7
Rhinelander
4
05-27
Final
Onalaska Luther
9
Cuba City
0
05-27
Final
Grantsburg
7
Phillips
1
05-27
Final
Clayton
12
Chequamegon
13
05-28
Final
Elk Mound
9
Boyceville
7
05-31
Final
Thorp
5
Athens
4
06-01
Final
Elk Mound
15
Eau Claire Regis
2
06-01
Final
Verona
5
La Crosse Central
0
06-01
Final
Grantsburg
15
Chequamegon
0
06-01
Final
Onalaska Luther
5
Arcadia
4
06-01
Final
Shell Lake
8
Hurley
5
06-01
Final
Cochrane Fountain City
13
Alma Center Lincoln
7
06-01
Final
De Soto
5
Cashton
3
06-01
Final
Holmen
5
Baraboo
1
06-02
Final
Elk Mound
3
Grantsburg
9
06-02
Final
Stevens Point
11
Hudson
4
06-02
Final
Shell Lake
1
Cochrane Fountain City
7
06-02
Final
Three Lakes
0
Thorp
9
06-10
Final
Oakfield
0
Thorp
10
06-10
Final
Poynette
0
Grantsburg
10

HS VOLLEYBALL

08-23
Final
Augusta
0
Neills./Granton
3
08-23
Final
Chippewa Falls
2
Superior
0
08-23
Final
Chippewa Falls
0
D.C. Everest
2
08-23
Final
Eleva-Strum
0
Neills./Granton
3
08-23
Final
Augusta
1
Eleva-Strum
2
08-23
Final
D.C. Everest
2
Eau Claire North
0
08-23
Final
Superior
0
Eau Claire North
2
08-25
Final
Flambeau
0
Boyceville
2
08-25
Final
Ladysmith
0
Boyceville
2
08-25
Final
Cornell
0
Boyceville
2
08-25
Final
Arcadia
0
Melrose - Mindoro
2
08-25
Final
Whitehall
0
Arcadia
2
08-25
Final
Whitehall
1
Melrose - Mindoro
2
08-25
Final
Whitehall
0
Cochrane Fountain City
2
08-25
Final
Melrose - Mindoro
0
Cochrane Fountain City
2
08-25
Final
Arcadia
0
Cochrane Fountain City
2

HS SOCCER BOYS

08-23
Final
Black River Falls
1
Adams-Friendship
6
08-23
Final
Sparta
7
Eau Claire North
2

HS SOCCER GIRLS

04-04
Final
McDonell/Regis
1
Ashland
2
04-07
Final
McDonell/Regis
5
Somerset
1
04-12
Final
Regis-McDonell
3
Arcadia
0
04-12
Final
Hudson
2
Eau Claire North
2
04-14
Final
Eau Claire Memorial
6
Chippewa Falls
1
04-14
Final
Menomonie
0
Eau Claire North
4
04-15
Final
Kettle Moraine
1
Eau Claire Memorial
4
04-16
Final
Brookfield East
0
Eau Claire Memorial
2
04-19
Final
Eau Claire North
4
Rice Lake
0
04-19
Final
River Falls
0
Eau Claire Memorial
3
04-19
Final
Arcadia
0
West Salem
6
04-21
Final
Eau Claire Memorial
4
Eau Claire North
0
04-21
Final
McDonell/Regis
7
Menomonie
0
04-21
Final
Chippewa Falls
1
River Falls
1
04-22
Final
Appleton East
0
Eau Claire Memorial
6
04-23
Final
Kimberly
1
Eau Claire Memorial
2
04-23
Final
Appleton North
0
Eau Claire Memorial
3
04-26
Final
Eau Claire North
0
Chippewa Falls
2
04-26
Final
Rice Lake
2
Menomonie
0
04-26
Final
Hudson
0
Eau Claire Memorial
3
04-30
Final
Chippewa Falls
0
Stevens Point
2
04-30
Final
Wausau East
0
Eau Claire North
3
04-30
Final
Marinette
0
Eau Claire North
6
05-03
Final
Rice Lake
0
Eau Claire Memorial
7
05-05
Final
Eau Claire North
0
Hudson
3
05-06
Final
McDonell/Regis
1
Eau Claire North
1
05-06
Final
Eau Claire Memorial
1
D.C. Everest
0
05-07
Final
River Falls
2
Rhinelander
1
05-07
Final
Eau Claire Memorial
2
Sheboygan North
0
05-07
Final
Eau Claire North
0
Kimberly
4
05-07
Final
Regis-McDonell
0
Rhinelander
1
05-09
Final
Eau Claire North
10
Menomonie
0
05-10
Final
Chippewa Falls
2
Eau Claire Memorial
3
05-12
Final
Eau Claire Memorial
4
River Falls
0
05-12
Final
Rice Lake
1
Eau Claire North
3
05-13
Final
Hayward
3
Rice Lake
1
05-14
Final
D.C. Everest
6
Eau Claire North
0
05-14
Final
Wisconsin Rapids
2
Eau Claire North
0
05-17
Final
Eau Claire North
0
Eau Claire Memorial
6
05-19
Final
Chippewa Falls
5
Eau Claire North
1
05-19
Final
Eau Claire Memorial
3
Hudson
1
05-19
Final
Rice Lake
3
Menomonie
0
05-20
Final
River Falls
2
Eau Claire North
0
05-23
Final
Assumption
0
Regis Catholic Schools
4
05-24
Final
Eau Claire North
3
River Falls
2
05-24
Final
Menomonie
0
Eau Claire Memorial
10
05-26
Final
Washburn
2
McDonell/Regis
5
06-02
Final
Eau Claire Memorial
7
Superior
1
06-09
Final
Eau Claire Memorial
6
D.C. Everest
3
06-09
Final
Northland Pines
3
McDonell/Regis
0
06-09
Final
La Crosse Aquinas
3
St. Mary Catholic
1
06-09
Final
River Falls
3
Tomah
0
06-09
Final
West Salem
9
Mauston
1
06-11
Final
Kimberly
3
Eau Claire Memorial
5
06-11
Final
Pulaski
4
River Falls
3

HS HOCKEY BOYS

03-03
Final
Eau Claire Memorial
5
Antigo
1
03-03
Final
Onalaska
1
Hudson
4
03-04
Final
Eau Claire Memorial
1
Appleton East
4

HS HOCKEY GIRLS

03-04
Final
University School
4
Central WI
2

NORTHWOODS LEAGUE

05-31
Final
Eau Claire Express
4
Rochester Honkers
0
06-01
Final
Rochester Honkers
7
Eau Claire Express
8
06-02
Final
Willmar Sting
8
Eau Claire Express
4
06-14
Final
Duluth
6
Eau Claire Express
9
06-15
Final
La Crosse
5
Lakeshore
2
07-15
Final
Green Bay
0
Wisconsin
2
07-15
Final
Rockford (IL)
3
Madison
1
07-15
Final
Wisconsin Rapids
4
Battle Creek
3
07-15
Final
St. Cloud
12
Mankato
4
07-15
Final
Willmar
9
Thunder Bay
1
07-15
Final
Waterloo
9
Duluth
3
07-15
Final
Kenosha
4
Lakeshore
3

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

WIAC SOFTBALL

04-30
Final
UW Eau Claire
2
UW-Oshkosh
1
04-30
Final
UW Eau Claire
6
UW-Oshkosh
3
04-30
Final
UW Stevens Point
2
UW Stout
5
04-30
Final
UW Stevens Point
1
UW Stout
3
05-07
Final
UW Eau Claire
1
UW-Oshkosh
0
05-07
Final
UW-La Crosse
0
UW-Whitewater
2

WISCONSIN STATE LEAGUE BASEBALL

LEGION BASEBALL

07-21
Final
Chippewa Falls
2
Eau Claire
5
07-21
Final
Hudson
7
Chippewa Falls
14

HS TENNIS BOYS

04-14
Final
Eau Claire Memorial
7
Menomonie
0
04-14
Final
Black River Falls
4
Sparta
3
04-21
Final
Eau Claire North
1
Eau Claire Memorial
6

17U LEGION BASEBALL

06-14
Final
Eau Claire PIzza Hut
9
Chippewa Falls
4
07-14
Final
New Richmond
6
West Salem
7
07-14
Final
River Falls
10
New Richmond
0
07-15
Final
River Falls
2
Chippewa Falls
1
07-15
Final
Eau Claire Pizza Hut
3
Chippewa Falls
0