WEAU Local Scores

HS FOOTBALL

HS BASKETBALL BOYS

03-01
Final
Neillsville
55
Auburndale
49
03-01
Final
Clayton
70
Gilman
42
03-01
Final
Spooner
30
Amery
64
03-01
Final
Boyceville
36
Colfax
62
03-01
Final
New Lisbon
26
Bangor
73
03-01
Final
Flambeau
48
McDonell Area Catholic Schools
98
03-01
Final-OT
West Salem
83
Altoona
86
03-01
Final
Tomah
64
New Richmond
58
03-01
Final
Sparta
62
Rice Lake
84
03-01
Final
Somerset
71
Ellsworth
47
03-01
Final
Baldwin-Woodville
33
Hayward
57
03-01
Final
Viroqua
48
Bloomer
58
03-01
Final
Chequamegon
67
Ladysmith
66
03-01
Final
Webster
44
Abbotsford
60
03-01
Final
Cumberland
41
Grantsburg
66
03-01
Final
Colby
31
Hurley
47
03-01
Final
St. Croix Falls
62
Chetek-Weyerhaeuser
71
03-01
Final
Cadott
43
Spring Valley
48
03-01
Final
Glenwood City
38
Fall Creek
72
03-01
Final
Osseo - Fairchild
67
Elmwood/Plum City
55
03-01
Final
Whitehall
52
Alma Center Lincoln
77
03-01
Final
La Courte Oreilles
27
Washburn
89
03-01
Final
South Shore
42
Northwood
50
03-01
Final
Bayfield
47
Frederic
74
03-01
Final
Butternut
35
Siren
81
03-01
Final
Winter
41
Luck
75
03-01
Final
Birchwood
40
Drummond
56
03-01
Final
Mercer
50
Mellen
73
03-01
Final
Clear Lake
62
New Auburn
67
03-01
Final
Bruce
57
Prairie Farm
65
03-01
Final
Cornell
41
Owen - Withee
81
03-01
Final
Lake Holcombe
64
Rib Lake
95
03-01
Final
Thorp
48
Eau Claire Immanuel
54
03-01
Final
Turtle Lake
77
Prentice
75
03-01
Final
Granton
47
Hillsboro
76
03-01
Final
Weston
54
Augusta
60
03-01
Final-OT
Gilmanton
50
Royall
53
03-01
Final
Kickapoo
57
Alma/Pepin
77
03-01
Final
Cashton
45
Blair-Taylor
76
03-01
Final
New Lisbon
26
Bangor
73
03-01
Final
Independence
45
Eleva-Strum
58
03-01
Final
Marion
44
Loyal
75
03-01
Final
Ashland
68
Holmen
78
03-01
Final
Tri-County
34
Assumption
75
03-01
Final
Athens
42
Marshfield-Columbus
84
03-01
Final
Medford
50
Merrill
70
03-04
Final
Wausau West
41
Chippewa Falls
54
03-04
Final
Eau Claire North
57
Neenah
66
03-04
Final
Hudson
66
Oshkosh North
102
03-04
Final-OT
D.C. Everest
42
Eau Claire Memorial
43
03-04
Final
Tomah
47
La Crosse Central
84
03-04
Final
Menomonie
33
River Falls
35
03-04
Final
Holmen
53
La Crosse Logan
62
03-04
Final
Rice Lake
41
Onalaska
64
03-04
Final
Somerset
49
Prescott
84
03-04
Final
Barron
62
St. Croix Central
60
03-04
Final
Hayward
51
Osceola
47
03-04
Final
Amery
45
Northwestern
64
03-04
Final
Altoona
53
Galesville/Ettrick/Trempealeau
94
03-04
Final
Arcadia
51
Westby
61
03-04
Final
Elk Mound
51
Mauston
66
03-04
Final
Bloomer
51
Black River Falls
54
03-04
Final
Chequamegon
30
Cameron
73
03-04
Final
Abbotsford
53
Grantsburg
66
03-04
Final
Hurley
43
Phillips
44
03-04
Final
Chetek-Weyerhaeuser
50
Unity
84
03-04
Final
Spring Valley
36
Eau Claire Regis
84
03-04
Final
Colfax
62
Mondovi
53
03-04
Final
Fall Creek
57
Durand
56
03-04
Final
Osseo - Fairchild
54
Stanley - Boyd
75
03-04
Final
Neillsville
36
Edgar
67
03-04
Final
Wisconsin Heights
57
Melrose - Mindoro
76
03-04
Final
Luther
43
Cochrane Fountain City
75
03-04
Final
New Auburn
47
McDonell Area Catholic Schools
82
03-04
Final
Prairie Farm
76
Owen - Withee
82
03-04
Final
Eau Claire Immanuel
39
Rib Lake
57
03-04
Final
Turtle Lake
39
Clayton
33
03-04
Final
Augusta
47
Hillsboro
66
03-04
Final
Royall
60
Alma/Pepin
68
03-04
Final
Wonewoc-Center
44
Blair-Taylor
73
03-04
Final
Eleva-Strum
53
Bangor
77
03-05
Final
Chippewa Falls
57
Stevens Point
105
03-05
Final
Eau Claire Memorial
49
Appleton West
62
03-05
Final
River Falls
28
La Crosse Central
63
03-05
Final
La Crosse Logan
65
Onalaska
63
03-05
Final
Barron
46
Prescott
72
03-05
Final
Hayward
51
Northwestern
58
03-05
Final
Westby
30
Galesville/Ettrick/Trempealeau
57
03-05
Final
Mauston
50
Black River Falls
63
03-05
Final
Grantsburg
49
Cameron
74
03-05
Final
Phillips
39
Unity
60
03-05
Final
Colfax
51
Eau Claire Regis
66
03-05
Final-OT
Fall Creek
68
Stanley - Boyd
65
03-05
Final
Pardeeville
51
Melrose - Mindoro
72
03-05
Final
La Crosse Aquinas
76
Cochrane Fountain City
60
03-05
Final
Siren
41
Washburn
69
03-05
Final
Luck
75
Solon Springs
48
03-05
Final
Grantsburg
57
Chippewa Falls McDonell
67

HS BASKETBALL GIRLS

02-26
Final
Appleton East
29
Eau Claire Memorial
33
02-26
Final
Oshkosh North
34
Chippewa Falls
44
02-26
Final
Osseo - Fairchild
56
Regis Catholic Schools
83
02-26
Final
Stanley - Boyd
48
Fall Creek
66
02-26
Final
Prentice
28
Clayton
55
02-26
Final
Loyal
71
Wild Rose
25
02-26
Final
West Salem
47
Black River Falls
28
02-26
Final
Arcadia
33
Galesville/Ettrick/Trempealeau
47
02-26
Final
Appleton West
50
Hudson
43
02-26
Final
Ellsworth
32
Baldwin-Woodville
59
02-26
Final
Spring Valley
36
Glenwood City
56
02-26
Final
Menomonie
51
Rice Lake
72
02-26
Final
Colfax
38
Durand
36
02-26
Final
Turtle Lake
62
Owen - Withee
71
02-26
Final
Colby
54
Cameron
75
03-03
Final
Fall Creek
36
Eau Claire Regis
49
03-03
Final
Abbotsford
41
Phillips
57
03-03
Final
Wisconsin Heights
69
Cochrane Fountain City
49
03-03
Final
Appleton North
61
Eau Claire Memorial
53
03-03
Final
Somerset
43
Hayward
60
03-03
Final
West Salem
45
Galesville/Ettrick/Trempealeau
52
03-03
Final
Marathon
56
Neillsville
37
03-03
Final
Clayton
43
Thorp
37
03-05
Final
Bayfield
47
Clayton
61
03-05
Final
Phillips
44
Eau Claire Regis
80
03-05
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
45
Hayward
56

HS BASEBALL

03-29
Final
Osseo - Fairchild
5
Neillsville
1
04-01
Final
Port Edwards
0
Pittsville
5
04-01
Final
Augusta
3
Cochrane Fountain City
5
04-01
Final
Viroqua
9
De Soto
8
04-04
Final
Holmen
1
Chippewa Falls
11
04-04
Final
Hayward
1
Osseo - Fairchild
2
04-04
Final
Eau Claire Immanuel
8
Melrose - Mindoro
1
04-04
Final
Greenwood
2
Fall Creek
12
04-04
Final
Cadott
0
Durand
10
04-04
Final
Cameron
0
Prairie Farm
1
04-07
Final
Augusta
2
Melrose - Mindoro
10
04-07
Final
Abbotsford
1
Pittsville
2
04-07
Final
Alma Center Lincoln
4
Eleva-Strum
7
04-07
Final
Marshfield Columbus
4
Neillsville
10
04-07
Final
Blair-Taylor
6
Fall Creek
12
04-07
Final
Chetek-Weyerhaeuser
0
Elk Mound
10
04-07
Final
Westby
1
Viroqua
3
04-07
Final
Spring Valley
3
Clayton/Turtle Lake
7
04-11
Final
Independence/Gilmanton
7
Blair-Taylor
4
04-11
Final
Elmwood
9
Mondovi
7
04-11
Final
Durand
27
Colfax
0
04-12
Final
Iola-Scan.
12
Pittsville
2
04-12
Final
Independence-Gilmanton
5
Melrose - Mindoro
4
04-12
Final
Viroqua
14
Lancaster
3
04-12
Final
La Crosse Logan
1
Eau Claire North
11
04-12
Final
Osseo - Fairchild
2
Fall Creek
4
04-12
Final
Cadott
0
Altoona
22
04-12
Final
Thorp
5
Eau Claire Regis
3
04-12
Final
Cameron
6
Spooner
4
04-12
Final
Black River Falls
2
Westby
6
04-12
Final
McDonell Area Catholic Schools
7
Stanley - Boyd
9
04-12
Final
Augusta
1
Eleva-Strum
2
04-12
Final
Marshfield Columbus
8
Loyal
11
04-12
Final
Flambeau
0
Ladysmith
18
04-12
Final
Eau Claire Immanuel
13
Whitehall
5
04-14
Final
Glenwood City
0
Elk Mound
13
04-14
Final
Mondovi
1
Durand
11
04-14
Final
Bloomer
13
McDonell Area Catholic Schools
17
04-14
Final
Independence-Gilmanton
3
Eau Claire Immanuel
6
04-14
Final
Rice Lake
9
Hayward
1
04-14
Final
Boyceville
9
Colfax
2
04-14
Final
Plum City
2
Spring Valley
12
04-14
Final
Greenwood
12
Owen - Withee
1
04-14
Final
Thorp
8
Fall Creek
4
04-14
Final
Thorp
8
Fall Creek
4
04-14
Final
Chetek-Weyerhaeuser
12
Bruce
7
04-15
Final
Cadott
1
Osseo - Fairchild
12
04-15
Final
Chippewa Falls
11
Rice Lake
1
04-15
Final
Owen - Withee
5
Loyal
6
04-15
Scheduled
Altoona
13
Stanley - Boyd
2
04-15
Final
Eau Claire Regis
4
Chippewa Falls McDonell
0
04-15
Final
Eau Claire North
5
Hudson
3
04-15
Final
Black River Falls
5
Onalaska Luther
3
04-15
Final
Alma Center Lincoln
1
Blair-Taylor
10
04-15
Final
Melrose - Mindoro
1
Cochrane Fountain City
8
04-15
Final
Superior
0
Eau Claire Memorial
10
04-15
Final
Superior
0
Eau Claire Memorial
13
04-16
Final
Cochrane Fountain City
11
Plum City
0
04-16
Final
Prairie Farm
3
Cochrane Fountain City
13
04-16
Final
Marshfield
1
Chippewa Falls
6
04-16
Final
Marshfield
11
Chippewa Falls
10
04-16
Final
Fall Creek
4
Durand
2
04-16
Final
Eau Claire Regis
24
Assumption
4
04-16
Final
Eau Claire Regis
17
Assumption
10
04-16
Final
Spooner
12
Webster
5
04-16
Final
Thorp
10
Goodhue (MN)
4
04-16
Final
Thorp
20
Prentice
3
04-16
Final
Lakeland
5
McDonell Area Catholic Schools
6
04-16
Final
Lakeland
4
McDonell Area Catholic Schools
1
04-16
Final
Arcadia
1
Elk Mound
3
04-18
Final
Mondovi
0
Elk Mound
10
04-18
Final
Loyal
7
Blair-Taylor
4
04-18
Final
Durand
17
Boyceville
2
04-18
Final
Spring Valley
7
Colfax
2
04-18
Final
Eau Claire Immanuel
12
Augusta
0
04-18
Final
Northwoods
2
Flambeau
14
04-18
Final
Plum City
12
Elmwood
1
04-18
Final
Prentice
3
Thorp
4
04-19
Final
Eau Claire Immanuel
1
Cochrane Fountain City
4
04-19
Final
Eau Claire Immanuel
1
Cochrane Fountain City
4
04-19
Final
Black River Falls
18
Alma Center Lincoln
2
04-19
Final
Fall Creek
21
Cadott
3
04-19
Final
Greenwood
3
Neillsville
11
04-19
Final
Granton
2
Owen - Withee
10
04-19
Final
Whitehall
9
Augusta
1
04-19
Final
Eau Claire North
11
Menomonie
0
04-19
Final
Eau Claire North
17
Menomonie
8
04-19
Final
Independence/Gilmanton
11
Eleva-Strum
3
04-21
Final
Cadott
1
Eau Claire Regis
4
04-21
Final
Colfax
5
Mondovi
18
04-21
Final
Black River Falls
3
Melrose - Mindoro
2
04-21
Final
Elk Mound
1
Durand
6
04-21
Final
Antigo
15
Medford
4
04-21
Final
Altoona
2
Osseo - Fairchild
1
04-21
Final
Alma/Pepin
3
Boyceville
4
04-21
Final
Bloomer
1
Ladysmith
0
04-21
Final
Hayward
4
Spooner
2
04-21
Final
Fall Creek
4
Stanley - Boyd
5
04-21
Final
Glenwood City
10
Plum City
5
04-21
Final
Elmwood
5
Spring Valley
9
04-22
Final
Eleva-Strum
1
Cochrane Fountain City
5
04-22
Final
Eau Claire Immanuel
8
Blair-Taylor
2
04-22
Final
Wausau East
5
Medford
4
04-22
Final
Greenwood
2
Loyal
3
04-22
Final
Altoona
9
Thorp
4
04-23
Final
Plum City
0
Eau Claire Immanuel
5
04-23
Final
Fall Creek
3
Eau Claire Immanuel
4
04-23
Final
Ladysmith
2
Spooner
7
04-23
Final
Ladysmith
9
Spooner
10
04-23
Final
Chippewa Falls
8
New Richmond
2
04-23
Final
Chippewa Falls
9
New Richmond
0
04-23
Final
Chetek-Weyerhaeuser
2
Bloomer
8
04-25
Final
Elk Mound
13
Colfax
0
04-25
Final
Mondovi
0
Boyceville
3
04-25
Final
Elmwood
0
Durand
15
04-25
Final
Glenwood City
3
Spring Valley
16
04-25
Final
Black River Falls
15
Onalaska Luther
5
04-25
Final
Osseo - Fairchild
4
Whitehall
2
04-26
Final
Chippewa Falls
1
Eau Claire North
5
04-26
Final
Alma Center Lincoln
1
Melrose - Mindoro
10
04-26
Final
Augusta
4
Independence/Gilmanton
14
04-26
Final
McDonell Area Catholic Schools
0
Osseo - Fairchild
4
04-26
Final
Stanley - Boyd
4
Eau Claire Regis
7
04-26
Final
Eau Claire Memorial
3
Hudson
7
04-26
Final
Plum City
5
Pepin/Alma
16
04-26
Final
Elk Mound
3
Black River Falls
1
04-26
Final
Neillsville
10
Owen - Withee
4
04-26
Final
Gilman
6
Greenwood
12
04-26
Final
Cumberland
8
Spooner
7
04-26
Final
Blair-Taylor
7
Eleva-Strum
4
04-26
Final
Fall Creek
0
Altoona
1
04-29
Final
Cadott
6
Fall Creek
4
04-29
Final
Whitehall
12
Blair-Taylor
5
04-29
Final
Elk Mound
1
Spring Valley
0
04-29
Final
Clear Lake
0
Boyceville
9
04-29
Final
Hudson
6
Chippewa Falls
2
04-29
Final
Independence/Gilmanton
3
Cochrane Fountain City
4
04-29
Final
Osseo - Fairchild
1
Eau Claire Regis
7
04-29
Final
Neillsville
3
Loyal
7
04-29
Final
Black River Falls
3
Viroqua
6
04-29
Final
Black River Falls
7
Viroqua
4
04-29
Final
Menomonie
0
Eau Claire Memorial
3
04-29
Final
Owen - Withee
14
Greenwood
4
04-29
Final
Medford
5
Merrill
7
04-29
Final
Eleva-Strum
2
Durand
12
04-29
Final
Eau Claire North
2
River Falls
0
04-30
Final
Spencer
2
Loyal
9
04-30
Final
Green Bay Notre Dame
1
Eau Claire North
6
04-30
Final
Green Bay Notre Dame
3
Eau Claire North
4
04-30
Final
Superior
0
Chippewa Falls
8
04-30
Final
Superior
2
Chippewa Falls
8
04-30
Final
La Crosse Central
2
Eau Claire Memorial
5
04-30
Final
La Crosse Central
1
Eau Claire Memorial
8
05-02
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
4
Black River Falls
5
05-02
Final
Fall Creek
5
Thorp
12
05-02
Final
Melrose - Mindoro
4
Eau Claire Immanuel
19
05-02
Final
Plum City
0
Elk Mound
12
05-02
Final
Durand
20
Mondovi
0
05-02
Final
Gilman
0
Neillsville
9
05-02
Final
Pepin/Alma
6
Spring Valley
7
05-02
Final
Bloomer
0
Barron
10
05-02
Final
Colfax
11
Boyceville
5
05-02
Final
Blair-Taylor
7
Augusta
8
05-03
Final
Lakeland
11
Medford
2
05-03
Final
McDonell Area Catholic Schools
4
Fall Creek
5
05-03
Final
Granton
4
Loyal
16
05-03
Final
Glenwood City
1
Durand
18
05-03
Final
Eau Claire Memorial
2
Rice Lake
1
05-03
Final
Eau Claire Regis
0
Altoona
8
05-03
Final
Ladysmith
0
Hayward
9
05-03
Final
Chippewa Falls
8
Menomonie
9
05-03
Final
Blair-Taylor
8
Independence-Gilmanton
1
05-03
Final
Cochrane Fountain City
4
Augusta
1
05-03
Final
Burnsville (MN)
7
Eau Claire North
4
05-05
Final
Boyceville
1
Elk Mound
0
05-05
Final
Chippewa Falls McDonell
6
Thorp
4
05-05
Final
Durand
20
Colfax
1
05-05
Final
Greenwood
16
Colby
1
05-05
Final
Osseo - Fairchild
12
Cadott
2
05-05
Final
Barron
5
Bloomer
1
05-05
Final
Medford
4
Northland Pines
1
05-05
Final
Altoona
2
Eau Claire Regis
3
05-05
Final
Loyal
15
Owen - Withee
2
05-05
Final
Cumberland
1
Ladysmith
8
05-05
Final
Northwestern
3
Spooner
10
05-06
Final
Hudson
5
Eau Claire North
15
05-06
Final
Independence/Gilmanton
5
Alma/Pepin
1
05-06
Final
Eau Claire Regis
14
Cadott
2
05-06
Final
Viroqua
13
Seneca
3
05-06
Final
Melrose - Mindoro
4
Eleva-Strum
12
05-06
Final
Neillsville
8
Greenwood
1
05-07
Final
Eau Claire Memorial
14
Wisconsin Rapids
3
05-07
Final
Eau Claire Memorial
13
Wisconsin Rapids
2
05-07
Final
Independence-Gilmanton
19
Elmwood
13
05-07
Final
Independence-Gilmanton
9
Luck/Frederic
0
05-07
Final
Luck/Frederic
14
Elmwood
12
05-07
Final
Eau Claire Immanuel
9
Durand
10
05-07
Final
Eau Claire Immanuel
12
Thorp
5
05-07
Final
Thorp
4
Durand
2
05-09
Final
Durand
2
Elk Mound
3
05-09
Final
Eleva-Strum
0
Eau Claire Immanuel
10
05-09
Final
Stanley - Boyd
1
Altoona
11
05-09
Final
Wausau East
3
Chippewa Falls
9
05-09
Final
Elmwood
6
Plum City
2
05-09
Final
Spencer
5
Neillsville
8
05-09
Final
Spring Valley
4
Boyceville
3
05-09
Final
Mondovi
6
Colfax
4
05-10
Final
Osseo - Fairchild
5
Fall Creek
0
05-10
Final
Altoona
20
Cadott
2
05-10
Final
Prescott
1
Amery
0
05-10
Final
Barron
6
Chetek-Weyerhaeuser
0
05-10
Final
Regis Catholic Schools
9
Thorp
1
05-10
Final
Menomonie
7
Hudson
3
05-10
Final
Menomonie
5
Hudson
1
05-10
Final
Rice Lake
2
Eau Claire North
5
05-10
Final
Rice Lake
3
Eau Claire North
4
05-10
Final
Eau Claire Memorial
4
River Falls
2
05-10
Final
Eau Claire Memorial
10
River Falls
5
05-12
Final
Viroqua
1
Arcadia
0
05-12
Final
Viroqua
0
Arcadia
4
05-12
Final
Thorp
0
Altoona
3
05-12
Final
Alma Center Lincoln
3
Cochrane Fountain City
5
05-12
Final
Neillsville
11
Colby
5
05-12
Final
Durand
10
Boyceville
5
05-12
Final
Osseo - Fairchild
13
Eau Claire Regis
5
05-12
Final
Eleva-Strum
4
Augusta
0
05-12
Final
Whitehall
2
Eau Claire Immanuel
3
05-12
Final
Independence/Gilmanton
4
Melrose - Mindoro
0
05-12
Final
Elk Mound
9
Mondovi
3
05-12
Final
Spring Valley
6
Elmwood
2
05-12
Final
Gilman
8
Loyal
10
05-12
Final
Hayward
1
Bloomer
4
05-12
Final
Chetek-Weyerhaeuser
2
Ladysmith
4
05-12
Final
Alma/Pepin
8
Colfax
2
05-13
Final
Eau Claire Memorial
5
Eau Claire North
4
05-13
Final
Altoona
1
Durand
7
05-13
Final
Owen - Withee
8
Marshfield Columbus
5
05-13
Final
Greenwood
6
Loyal
21
05-13
Final
Cadott
0
McDonell Area Catholic Schools
14
05-13
Final
Independence
6
Immanuel Lutheran College
2
05-13
Final
Stanley - Boyd
1
Osseo - Fairchild
11
05-13
Final
Whitehall
13
Eleva-Strum
4
05-14
Final
Tomah
2
Viroqua
0
05-14
Final
Cochrane Fountain City
3
Richland Center
1
05-14
Final
Viroqua
7
Richland Center
2
05-14
Final
Baldwin-Woodville
15
Boyceville
5
05-14
Final
Prairie Farm
10
Boyceville
0
05-14
Final
Cochrane Fountain City
5
Tomah
1
05-14
Final
Shakopee
8
Eau Claire North
14
05-16
Final
Colfax
0
Elk Mound
11`
05-16
Final
Owen - Withee
17
Marshfield Columbus
12
05-16
Final
Durand
12
Plum City
0
05-16
Final
Thorp
4
Osseo - Fairchild
12
05-16
Final
Glenwood City
7
Elmwood
6
05-16
Final
Arcadia
14
Black River Falls
2
05-16
Final
Black River Falls
5
Arcadia
6
05-16
Final
Pepin/Alma
5
Spring Valley
7
05-17
Final
Osseo - Fairchild
3
McDonell Area Catholic Schools
4
05-17
Final
Hayward
2
Barron
10
05-17
Final
Hudson
4
Eau Claire Memorial
5
05-17
Final
Neillsville
1
Owen - Withee
0
05-17
Final
Blair-Taylor
8
Melrose - Mindoro
4
05-17
Final
Black River Falls
3
West Salem
13
05-17
Final
Altoona
11
Fall Creek
6
05-17
Final
Independence-Gilmanton
8
Eleva-Strum
2
05-17
Final
Northwestern
4
Ladysmith
3
05-17
Final
Cadott
3
Thorp
6
05-17
Final
Bloomer
2
Spooner
3
05-17
Final
Bloomer
5
Spooner
6
05-17
Final
Eau Claire North
4
Chippewa Falls
0
05-19
Final
Black River Falls
4
Altoona
8
05-19
Final
Fall Creek
2
Chippewa Falls McDonell
15
05-19
Final
Granton
2
Eleva-Strum
15
05-19
Final
Melrose - Mindoro
0
Whitehall
13
05-19
Final
Colby
0
Owen - Withee
10
05-19
Final
Independence-Gilmanton
5
Cochrane Fountain City
12
05-19
Final
Blair-Taylor
2
Osseo - Fairchild
17
05-19
Final
Spring Valley
4
Durand
8
05-19
Final
Alma/Pepin
2
Elk Mound
6
05-19
Final
Alma Center Lincoln
6
Augusta
7
05-19
Final
Glenwood City
0
Colfax
10
05-19
Final
Elmwood
4
Boyceville
9
05-19
Final
West Salem
11
Viroqua
2
05-20
Final
Cochrane Fountain City
7
Eleva-Strum
1
05-20
Final
Boyceville
2
Plum City
4
05-20
Final
Cashton
16
Melrose - Mindoro
10
05-20
Final
Cadott
13
Owen - Withee
9
05-20
Final
Spencer
15
Loyal
5
05-20
Final
Regis Catholic Schools
11
Prairie Farm
0
05-20
Final
Chippewa Falls
8
Hudson
7
05-20
Final
Blair-Taylor
8
Augusta
2
05-20
Final
Cornell/Lake Holcombe
4
Thorp
5
05-23
Final
Colfax
8
Plum City
9
05-23
Final
Thorp
9
Augusta
4
05-23
Final
Cochrane Fountain City
12
Melrose - Mindoro
1
05-23
Final
Durand
6
Pepin/Alma
3
05-23
Final
Black River Falls
2
Eau Claire Regis
14
05-23
Final
Thorp
5
Mosinee
6
05-23
Final
Elk Mound
13
Elmwood
0
05-23
Final
Eau Claire Memorial
5
New Richmond
1
05-23
Final
Blair-Taylor
3
Eau Claire Immanuel
16
05-23
Final
Osseo - Fairchild
7
West Salem
6
05-24
Final
McDonell Area Catholic Schools
4
Durand
1
05-24
Final
Eau Claire North
11
Altoona
3
05-24
Final
Mondovi
3
Fall Creek
4
05-24
Final
Rice Lake
2
Eau Claire Memorial
6
05-24
Final
Granton
1
Greenwood
11
05-24
Final
Menomonie
0
Chippewa Falls
10
05-24
Final
Pittsville
5
Loyal
3
05-24
Final
Hayward
6
Spooner
8
05-24
Final
Flambeau
2
Thorp
7
05-24
Final
Spencer
9
Owen - Withee
11
05-24
Final
Independence/Gilmanton
6
Augusta
2
05-24
Final
Colby
23
Elmwood
2
05-24
Final
Bruce
15
Cadott
8
05-24
Final
Blair-Taylor
0
Eleva-Strum
18
05-24
Final
Whitehall
5
Cochrane Fountain City
4
05-24
Final
Elk Mound
2
Eau Claire Immanuel
1
05-24
Final
Melrose - Mindoro
8
Alma Center Lincoln
1
05-26
Final
Colfax
2
Regis Catholic Schools
8
05-26
Final
Bloomer
3
Black River Falls
5
05-26
Final
Eau Claire Memorial
9
Onalaska
7
05-26
Final
Elk Mound
0
Altoona
1
05-26
Final
Melrose - Mindoro
2
Neillsville
3
05-26
Final
Owen - Withee
9
Gilman
3
05-26
Final
Cadott
0
Fall Creek
10
05-26
Final
Elk Mound
0
Altoona
1
05-26
Final
Augusta
1
Eleva-Strum
6
05-26
Final
Mondovi
5
Stanley - Boyd
8
05-26
Final
Spooner
4
Barron
5
05-26
Final
Marshfield
11
Chippewa Falls
8
05-26
Final
Pepin/Alma
9
Plum City
3
05-26
Final
Durand
6
Eau Claire Immanuel
0
05-26
Final
Glenwood City
1
Boyceville
8
05-26
Final
Bruce
3
Greenwood
4
05-26
Final
Richland Center
0
Viroqua
4
05-26
Final
Menomonie
5
McDonell Area Catholic Schools
6
05-26
Final
Pittsville
2
Osseo - Fairchild
8
05-26
Final
Chetek-Weyerhaeuser
1
Ladysmith
11
05-31
Final
Clear Lake
0
Eau Claire Immanuel
10
05-31
Final
Prentice
1
Loyal
4
06-01
Final
Black River Falls
1
Altoona
2
06-01
Final
Boyceville
1
Elk Mound
0
06-01
Final
Stanley - Boyd
0
Durand
21
06-01
Final
Cashton
0
Independence/Gilmanton
1
06-01
Final
Neillsville
0
Cochrane Fountain City
2
06-01
Final
Pepin/Alma
2
Prairie Farm
1
06-01
Final
Owen - Withee
0
Thorp
10
06-01
Final
Eau Claire Regis
11
Spring Valley
3
06-01
Final
Rib Lake
1
Loyal
0
06-01
Final
Fall Creek
0
Osseo - Fairchild
3
06-01
Final
Whitehall
7
Arcadia
10
06-01
Final
Greenwood
5
McDonell Area Catholic Schools
21
06-02
Final
Menomonie
3
Eau Claire Memorial
8
06-02
Final
River Falls
1
Stevens Point
2
06-02
Final
Marshfield
0
Eau Claire North
7
06-02
Final
Ashland
3
Rice Lake
9
06-02
Final
St. Croix Central
7
Ellsworth
13
06-02
Final
West Salem
8
Altoona
1
06-02
Final
Boyceville
1
Eau Claire Regis
5
06-02
Final
Osseo - Fairchild
2
Durand
3
06-02
Final
Pepin/Alma
3
Eau Claire Immanuel
0
06-02
Final
Thorp
1
Chippewa Falls McDonell
6
06-02
Final
Bangor
0
Independence/Gilmanton
10
06-02
Final
Chippewa Falls
0
Hudson
1
06-07
Final
Chippewa Falls
9
Eau Claire Memorial
10
06-07
Final
Stevens Point
3
Eau Claire North
9
06-07
Final
Eau Claire North
14
Eau Claire Memorial
1
06-07
Final
Ellsworth
3
Rice Lake
4
06-07
Final
West Salem
7
Mauston
4
06-07
Final
West Salem
3
Rice Lake
1
06-07
Final
Chequamegon
3
Unity
5
06-07
Final
Eau Claire Regis
3
Durand
13
06-07
Final
Unity
5
Durand
4
06-07
Final
Shell Lake
3
Hurley
4
06-07
Final
Pepin/Alma
10
McDonell Area Catholic Schools
6
06-07
Final
Pepin/Alma
8
Hurley
2
06-07
Final
La Crosse Logan
4
Middleton
5
06-07
Final
Arcadia
3
Prairie du Chien
12
06-07
Final
Hillsboro
8
Ithica
9
06-14
Final
Kimberly
4
Eau Claire North
0
06-15
Final
Unity
5
St. Mary Catholic
6
06-15
Final
Pepin/Alma
2
Rib Lake
6
06-15
Final
Ithaca
6
Green Bay N.E.W. Lutheran
2

HS SOFTBALL

03-29
Final
Augusta
16
Melrose - Mindoro
4
03-29
Final
Altoona
6
Durand
1
03-29
Final
Elmwood
4
Ellsworth
1
03-29
Final
Eau Claire Immanuel
0
Alma Center Lincoln
6
03-29
Final
Blair-Taylor
13
Whitehall
3
03-29
Final
Cochrane Fountain City
15
Independence-Gilmanton
3
04-01
Final
Cochrane Fountain City
8
Augusta
7
04-04
Final
Eau Claire Immanuel
9
Melrose - Mindoro
3
04-04
Final
Cadott
6
Durand
9
04-04
Final
La Crescent
2
Onalaska Luther
9
04-07
Final
Greenwood
3
Neillsville
6
04-07
Final
Spring Valley
6
Mondovi
15
04-07
Final
Spooner
5
Drummond
4
04-07
Final
Chippewa Falls McDonell
1
Bloomer
9
04-07
Final
Rib Lake
2
Pittsville
10
04-07
Final
West Salem
2
Onalaska Luther
6
04-07
Final
Alma Center Lincoln
18
Eleva-Strum
0
04-07
Final
Independence
4
Eau Claire Immanuel
5
04-11
Final
Onalaska Luther
10
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
04-11
Final
Durand
6
Colfax
1
04-11
Final
Arcadia
8
West Salem
2
04-11
Final
Elmwood
14
Mondovi
6
04-11
Final
Elk Mound
12
Boyceville
0
04-11
Final
Superior
4
Eau Claire Memorial
5
04-11
Final
Superior
10
Eau Claire Memorial
8
04-12
Final
Eau Claire Immanuel
11
Whitehall
6
04-12
Final
Alma/Pepin
9
Plum City
7
04-12
Final
Bloomer
15
River Falls
1
04-12
Final
Independence-Gilmanton
7
Melrose - Mindoro
4
04-12
Final
Eau Claire Regis
11
Fall Creek
5
04-12
Final
Menomonie
4
Colfax
1
04-12
Final
Baldwin-Woodville
1
Eau Claire North
4
04-12
Final
Elk Mound
4
Altoona
1
04-12
Final
Augusta
17
Eleva-Strum
9
04-12
Final
Chippewa Falls
2
D.C. Everest
1
04-12
Final
Mondovi
8
Osseo - Fairchild
14
04-12
Final
Marshfield Columbus
2
Loyal/Granton
3
04-12
Final
Pittsville
0
Thorp
22
04-12
Final
Flambeau
11
Ladysmith
10
04-14
Final
Chippewa Falls
15
Eau Claire Memorial
3
04-14
Final
Cochrane Fountain City
15
Independence-Gilmanton
3
04-14
Final
Thorp
12
Fall Creek
0
04-14
Final
Tomah
1
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
04-14
Final
Whitehall
4
Osseo - Fairchild
8
04-14
Final
Glenwood City
2
Elk Mound
12
04-14
Final
Plum City
15
Spring Valley
5
04-14
Final
Ladysmith
14
Hayward
15
04-14
Final
Boyceville
3
Colfax
8
04-14
Final
Bruce
11
Cadott
5
04-14
Final
Augusta
8
Greenwood
9
04-14
Final
Chippewa Falls
11
Eau Claire Memorial
0
04-14
Final
Mondovi
0
Durand
10
04-14
Final
Black River Falls
0
Onalaska Luther
10
04-14
Final
Eleva-Strum
4
Blair-Taylor
8
04-14
Final
Prairie Farm
7
Flambeau
12
04-15
Final
Durand
6
Ellsworth
5
04-15
Final
Cochrane Fountain City
7
Melrose - Mindoro
6
04-15
Final
Cadott
14
Osseo - Fairchild
1
04-15
Final
Alma Center Lincoln
8
Blair-Taylor
0
04-15
Final
Eleva-Strum
6
Whitehall
16
04-15
Final
Altoona
18
Stanley - Boyd
2
04-15
Final
Marshfield Columbus
0
Spencer
11
04-15
Final
Marathon
3
Thorp
10
04-15
Final
Gilman
6
Elk Mound
5
04-15
Final
La Crosse Central
1
Arcadia
0
04-16
Final
Eau Claire Memorial
10
Wisconsin Rapids
1
04-16
Final
Eau Claire Memorial
10
Wisconsin Rapids
0
04-16
Final
Onalaska Luther
2
La Crosse Aquinas
1
04-16
Final
Onalaska Luther
9
Cochrane Fountain City
6
04-16
Final
Onalaska Luther
10
Spring Grove/Caledonia (MN)
0
04-16
Final
Poynette
3
Thorp
4
04-16
Final
Poynette
1
Thorp
5
04-16
Final
Arcadia
11
Independence
1
04-16
Final
Onalaska
8
Durand
1
04-16
Final
Durand
13
Independence
3
04-16
Final
Onalaska
4
Arcadia
1
04-18
Final
Eau Claire Immanuel
7
Augusta
5
04-18
Final
Chequamegon
22
Hayward
0
04-18
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
Sparta
1
04-18
Final
Mondovi
1
Elk Mound
20
04-18
Final
Cochrane Fountain City
10
Whitehall
0
04-18
Final
Loyal
1
Blair-Taylor
5
04-18
Final
Plum City
3
Elmwood
7
04-18
Final
Bloomer
5
Mosinee
6
04-18
Final
Northwoods
2
Flambeau
26
04-18
Final
Greenwood
3
Spencer
4
04-18
Final
Spring Valley
0
Colfax
11
04-18
Final
Gilman
2
Thorp
8
04-18
Final
La Crosse Central
10
Onalaska Luther
2
04-18
Final
Lake Holcombe
4
Bruce
14
04-19
Final
Eau Claire Immanuel
0
Cochrane Fountain City
10
04-19
Final
Blair-Taylor
15
Melrose - Mindoro
2
04-19
Final
Fall Creek
11
Cadott
8
04-19
Final
Black River Falls
1
Arcadia
11
04-19
Final
Chetek-Weyerhaeuser
17
Hayward
0
04-19
Final
West Salem
0
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
04-19
Final
Whitehall
7
Augusta
16
04-19
Final
Athens
0
Elk Mound
7
04-19
Final
Independence-Gilmanton
14
Eleva-Strum
4
04-19
Final
Gilman
0
Spencer
6
04-19
Final
Viroqua
2
Onalaska Luther
10
04-19
Final
Rib Lake
3
Flambeau
11
04-19
Final
Greenwood
4
Neillsville
5
04-21
Final
Eau Claire Memorial
9
River Falls
5
04-21
Final
Eau Claire Memorial
8
River Falls
0
04-21
Final
Blair-Taylor
2
Cochrane Fountain City
12
04-21
Final
Elmwood
18
Spring Valley
2
04-21
Final
Onalaska Luther
1
Arcadia
3
04-21
Final
Melrose - Mindoro
3
Alma Center Lincoln
16
04-21
Final
Ladysmith
0
Bloomer
16
04-21
Final
Colfax
9
Mondovi
10
04-21
Final
Loyal/Granton
2
Gilman
6
04-21
Final
Altoona
9
Osseo - Fairchild
6
04-21
Final
Fall Creek
18
Stanley - Boyd
9
04-21
Final
Rice Lake
4
Eau Claire North
3
04-21
Final
Rice Lake
12
Eau Claire North
6
04-21
Final
Menomonie
4
Hudson
9
04-21
Final
Menomonie
1
Hudson
11
04-21
Final
Glenwood City
14
Plum City
11
04-21
Final
Glenwood City
11
Plum City
7
04-22
Final
Altoona
0
Thorp
3
04-22
Final
Eleva-Strum
2
Cochrane Fountain City
20
04-22
Final
Eau Claire Immanuel
8
Blair-Taylor
2
04-22
Final
Osseo - Fairchild
8
Stanley - Boyd
1
04-22
Final
Augusta
0
Alma Center Lincoln
3
04-22
Final
Flambeau
7
Prentice
4
04-22
Final
Whitehall
2
Independence/Gilmanton
12
04-23
Final
La Crosse Central
10
Eau Claire Memorial
7
04-23
Final
Bloomer
7
Chetek-Weyerhaeuser
3
04-23
Final
Bloomer
6
Chetek-Weyerhaeuser
3
04-23
Final
Eau Claire Immanuel
3
Durand
4
04-23
Final
Menomonie
6
Eau Claire Immanuel
8
04-23
Final
Menomonie
5
Durand
0
04-23
Final
Tomah
3
Eau Claire North
14
04-23
Final
La Crosse Central
2
Eau Claire North
4
04-23
Final
Tomah
3
Eau Claire Memorial
13
04-25
Final
Elk Mound
20
Colfax
8
04-25
Final
Blair-Taylor
3
Eau Claire Immanuel
4
04-25
Final
Melrose - Mindoro
17
Eleva-Strum
7
04-25
Final
Arcadia
4
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
04-25
Final
Glenwood City
16
Spring Valley
13
04-25
Final
Onalaska Luther
7
Black River Falls
8
04-26
Final
Thorp
14
Cadott
0
04-26
Final
Bloomer
30
Hayward
1
04-26
Final
McDonell Area Catholic Schools
8
Osseo - Fairchild
1
04-26
Final
River Falls
2
Chippewa Falls
14
04-26
Final
River Falls
3
Chippewa Falls
27
04-26
Final
Cochrane Fountain City
14
Whitehall
0
04-26
Final
Fall Creek
0
Altoona
10
04-26
Final
Alma Center Lincoln
21
Melrose - Mindoro
4
04-26
Final
Gilman
5
Greenwood
3
04-26
Final
Pepin/Alma
12
Plum City
1
04-26
Final
Augusta
9
Independence-Gilmanton
6
04-26
Final
Blair-Taylor
10
Eleva-Strum
1
04-26
Final
Spring Valley
2
Eau Claire Immanuel
11
04-29
Final
Alma Center Lincoln
15
Eau Claire Immanuel
6
04-29
Final
Elmwood
5
Colfax
1
04-29
Final
McDonell Area Catholic Schools
6
Altoona
2
04-29
Final
McDonell Area Catholic Schools
16
Altoona
0
04-29
Final
Eau Claire Regis
14
Osseo - Fairchild
2
04-29
Final
Eau Claire Regis
8
Osseo - Fairchild
4
04-29
Final
Neillsville
5
Loyal/Granton
6
04-29
Final
Whitehall
3
Blair-Taylor
13
04-29
Final
Independence/Gilmanton
1
Cochrane Fountain City
11
04-29
Final
La Crosse Logan
2
Arcadia
3
05-02
Final
Drummond
7
Hayward
9
05-02
Final
Prairie Farm
4
Flambeau
15
05-02
Final
Pepin/Alma
5
Spring Valley
10
05-02
Final
Durand
9
Mondovi
4
05-02
Final
Fall Creek
0
Thorp
15
05-02
Final
Plum City
8
Elk Mound
9
05-02
Final
Melrose - Mindoro
2
Eau Claire Immanuel
7
05-02
Final
Alma Center Lincoln
6
Independence/Gilmanton
2
05-02
Final
Sparta
1
Onalaska Luther
9
05-02
Final
Blair-Taylor
7
Augusta
9
05-02
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
12
Westby
9
05-02
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
11
Westby
1
05-03
Rescheduled
Chippewa Falls
0
Eau Claire North
0
05-03
Final
McDonell Area Catholic Schools
7
Fall Creek
0
05-03
Final
Eau Claire Immanuel
1
Elk Mound
5
05-03
Final
Barron
12
Spooner
9
05-03
Final
Black River Falls
2
Galesville/Ettrick/Trempealeau
3
05-03
Final
Blair-Taylor
1
Independence-Gilmanton
2
05-03
Final
Eau Claire Regis
0
Altoona
7
05-03
Final
Cumberland
3
Bloomer
13
05-03
Final
Arcadia
1
Onalaska Luther
7
05-03
Final
Cadott
8
Stanley - Boyd
5
05-03
Final
Eleva-Strum
1
Alma Center Lincoln
13
05-03
Final
Bruce
12
Clear Lake
2
05-05
Final
Osseo - Fairchild
0
Cadott
10
05-05
Final
Chippewa Falls McDonell
0
Thorp
8
05-05
Final
Boyceville
1
Elk Mound
11
05-05
Final
Spring Valley
0
Plum City
11
05-05
Final
Greenwood
6
Colby
1
05-05
Final
Whitehall
6
Melrose - Mindoro
3
05-05
Final
Glenwood City
2
Mondovi
5
05-05
Final
Cochrane Fountain City
9
Blair-Taylor
1
05-05
Final
Flambeau
10
Clear Lake
6
05-06
Final
Thorp
6
Winneconne
3
05-06
Final
Stanley - Boyd
6
Fall Creek
12
05-06
Final
Onalaska Luther
6
Galesville/Ettrick/Trempealeau
3
05-07
Final
Holmen
2
Eau Claire Memorial
12
05-07
Final
Holmen
5
Eau Claire Memorial
13
05-07
Final
Ellsworth
10
Altoona
1
05-07
Final
Augusta
5
Fall Creek
8
05-07
Final
Augusta
0
Elk Mound
10
05-07
Final
Thorp
8
Cuba City
7
05-07
Final
Elk Mound
11
Fall Creek
1
05-07
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
7
Belmont
1
05-07
Final
Galesville/Ettrick/Trempealeau
8
Baldwin-Woodville
1
05-07
Final
Durand
1
Cochrane Fountain City
3
05-07
Final
Westby
3
Durand
4
05-07
Final
Prescott
4
Westby
0
05-07
Final
Cochrane Fountain City
6
Prescott
7
05-09
Final
Eleva-Strum
2
Eau Claire Immanuel
26
05-09
Final
Eleva-Strum
3
Eau Claire Immanuel
14
05-09
Final
Bruce
15
Flambeau
3
05-09
Final
Hayward
0
Bloomer
13
05-09
Final
Mondovi
7
Colfax
8
05-09
Final
Rice Lake
10
Menomonie
0
05-10
Final
Spooner
4
Hayward
3
05-10
Final
Cochrane Fountain City
5
West Salem
3
05-10
Final
Chippewa Falls
0
Eau Claire North
2
05-10
Final
Chippewa Falls
6
Eau Claire North
3
05-10
Final
Stanley - Boyd
1
McDonell Area Catholic Schools
11
05-10
Final
Stanley - Boyd
2
McDonell Area Catholic Schools
18
05-10
Final
Flambeau
15
Prairie Farm
5
05-10
Final
Eau Claire Memorial
1
Hudson
05-10
Final
Eau Claire Memorial
9
Hudson
14
05-10
Final
Independence/Gilmanton
3
Elk Mound
13
05-10
Final
Fall Creek
8
Osseo - Fairchild
9
05-10
Final
Fall Creek
9
Osseo - Fairchild
5
05-10
Final
Thorp
11
Regis Catholic Schools
1
05-10
Final
Thorp
11
Regis Catholic Schools
5
05-10
Final
Altoona
10
Cadott
7
05-10
Final
Altoona
14
Cadott
7
05-12
Final
Bruce
7
Hayward
2
05-12
Final
Thorp
12
Altoona
1
05-12
Final
Eau Claire Immanuel
12
Whitehall
10
05-12
Final
Chippewa Falls
15
Menomonie
2
05-12
Final
Chippewa Falls
14
Menomonie
4
05-12
Final
Hudson
21
River Falls
11
05-12
Final
Hudson
15
River Falls
0
05-12
Final
Neillsville
9
Colby
8
05-12
Final
Alma/Pepin
6
Colfax
4
05-12
Final
Elk Mound
20
Mondovi
16
05-12
Final
Elmwood
8
Spring Valley
3
05-12
Final
Durand
4
Boyceville
3
05-12
Final
Cochrane Fountain City
18
Alma Center Lincoln
19
05-12
Final
Cumberland
12
Spooner
2
05-12
Final
Melrose - Mindoro
1
Independence/Gilmanton
12
05-12
Final
Loyal/Granton
3
Gilman
5
05-12
Final
Chippewa Falls McDonell
12
Eau Claire Regis
2
05-12
Final
Chippewa Falls McDonell
11
Eau Claire Regis
5
05-12
Final
Superior
11
Eau Claire North
6
05-12
Final
Superior
4
Eau Claire North
0
05-12
Final
Greenwood
2
Spencer
11
05-13
Final
Bloomer
15
Elk Mound
7
05-13
Final
Whitehall
21
Eleva-Strum
9
05-13
Final
Greenwood
5
Loyal
4
05-13
Final
Stanley - Boyd
10
Osseo - Fairchild
7
05-13
Final
Colby
1
Spencer
12
05-14
Final
Chetek-Weyerhaeuser
4
Spooner
10
05-14
Final
Chetek-Weyerhaeuser
13
Spooner
8
05-14
Final
Independence/Gilmanton
3
Osseo - Fairchild
8
05-14
Final
Mondovi
7
Bangor
2
05-16
Final
Durand
7
Plum City
2
05-16
Final
Whitehall
6
Melrose - Mindoro
4
05-16
Final
Colfax
1
Elk Mound
11
05-16
Final
Flambeau
8
Medford
7
05-16
Final
Boyceville
8
Mondovi
5
05-16
Final
Boyceville
17
Mondovi
6
05-16
Final
Altoona
8
Regis Catholic Schools
9
05-16
Final
Bruce
13
Prairie Farm
0
05-16
Final
Elmwood
6
Glenwood City
5
05-16
Final
Eau Claire Memorial
1
Thorp
2
05-17
Final
Marshfield Columbus
6
Neillsville
9
05-17
Final
Elk Mound
14
Spring Valley
1
05-17
Final
Blair-Taylor
12
Melrose - Mindoro
2
05-17
Final
Elmwood
16
Plum City
5
05-17
Final
Altoona
11
Fall Creek
12
05-17
Final
Thorp
12
Cadott
0
05-17
Final
Hudson
5
Eau Claire North
2
05-17
Final
Eau Claire North
6
Hudson
7
05-17
Final
Osseo - Fairchild
1
McDonell Area Catholic Schools
12
05-17
Final
Spooner
0
Bloomer
12
05-17
Final
Eau Claire Regis
17
Stanley - Boyd
4
05-17
Final
Independence-Gilmanton
8
Eleva-Strum
6
05-17
Final
Augusta
10
Whitehall
5
05-17
Final
Medford
14
Chequamegon
3
05-17
Final
Bruce
10
Birchwood
2
05-17
Final
Rice Lake
0
Chippewa Falls
2
05-17
Final
Chippewa Falls
6
Rice Lake
3
05-17
Final
Augusta
10
Whitehall
5
05-17
Scheduled
Loyal/Granton
11
Colby
4
05-17
Final
Loyal/Granton
5
Colby
2
05-19
Final
Altoona
9
Augusta
4
05-19
Final
Chippewa Falls McDonell
3
Spencer
2
05-19
Final
Thorp
0
Bloomer
6
05-19
Final
Northwoods
0
Flambeau
12
05-19
Final
Melrose - Mindoro
1
Cochrane Fountain City
11
05-19
Final
Cumberland
2
Bruce
9
05-19
Final
Cadott
17
Fall Creek
4
05-19
Final
Blair-Taylor
4
Osseo - Fairchild
5
05-19
Final
Loyal/Granton
5
Stanley - Boyd
6
05-19
Final
Plum City
2
Mondovi
12
05-19
Final
Independence-Gilmanton
5
Alma Center Lincoln
9
05-19
Final
Westby
1
Onalaska Luther
8
05-19
Final
Glenwood City
14
Colfax
4
05-20
Final
Arcadia
11
Galesville/Ettrick/Trempealeau
1
05-20
Final
Augusta
2
Blair-Taylor
8
05-20
Final
Greenwood
8
Marshfield Columbus
5
05-20
Final
Greenwood
17
Marshfield Columbus
0
05-20
Final
Loyal/Granton
4
Spencer
6
05-20
Final
Loyal/Granton
10
Spencer
13
05-20
Final
Cadott
2
McDonell Area Catholic Schools
5
05-20
Final
Cadott
7
McDonell Area Catholic Schools
12
05-23
Final
Regis Catholic Schools
6
Fall Creek
3
05-24
Final
Colby
0
Neillsville
10
05-24
Final
Colfax
1
Cadott
11
05-24
Final
Plum City
1
Augusta
14
05-24
Final
Stanley - Boyd
1
Fall Creek
11
05-24
Final
Melrose - Mindoro
1
Arcadia
11
05-24
Final
St. Croix Falls
0
Spooner
6
05-24
Final
Pepin/Alma
1
Blair-Taylor
10
05-24
Final
Lakeland
3
Galesville/Ettrick/Trempealeau
18
05-24
Final
Sparta
0
Medford
10
05-24
Final
Spring Valley
4
Eau Claire Immanuel
5
05-24
Final
Somerset
0
Altoona
6
05-24
Final
Eleva-Strum
1
Alma Center Lincoln
11
05-24
Final
Whitehall
2
Mondovi
14
05-24
Final
Prairie Farm
0
Elmwood
6
05-25
Final
Viroqua
1
Arcadia
4
05-25
Final
Boscobel
0
Onalaska Luther
3
05-25
Final
Cadott
5
Durand
2
05-25
Final
Fall Creek
6
Boyceville
11
05-25
Final
Cumberland
0
Grantsburg
10
05-25
Final
Iowa-Grant
0
La Crosse Aquinas
10
05-25
Final
Hillsboro
0
Cashton
15
05-25
Final
Bangor
1
Ithica
2
05-25
Final
La Farge
0
De Soto
15
05-25
Final
New Lisbon
5
Seneca
6
05-25
Final
Ellsworth
3
Baldwin-Woodville
7
05-25
Final
Tomahawk
0
La Crosse Logan
5
05-25
Final
River Falls
0
D.C. Everest
5
05-25
Final
Monona Grove
0
Holmen
11
05-26
Final
Bloomer
1
NW/South Shore
2
05-26
Final
Altoona
1
Rice Lake
12
05-26
Final
Wisconsin Rapids
6
Eau Claire Memorial
5
05-26
Final
Mondovi
2
Regis Catholic Schools
3
05-26
Final
Elmwood
8
Eau Claire Immanuel
5
05-26
Final
Rib Lake
0
Thorp
15
05-26
Final
Bruce
2
Flambeau
3
05-26
Final
Wausau West
2
Eau Claire North
1
05-26
Final
Birchwood
0
Gilman
10
05-26
Final
Cochrane Fountain City
11
Blair-Taylor
0
05-26
Final
Osseo - Fairchild
0
Elk Mound
15
05-26
Final
Hudson
10
Wausau East
0
05-26
Final
Independence/Gilmanton
6
McDonell Area Catholic Schools
10
05-26
Final
Augusta
1
Alma Center Lincoln
6
05-26
Final
Loyal/Granton
4
Spencer
14
05-27
Final
Northwestern
11
Rice Lake
2
05-27
Final
Alma Center Lincoln
11
McDonell Area Catholic Schools
2
05-27
Final
Wausau Newman
0
Thorp
10
05-27
Final
Cadott
0
Eau Claire Regis
2
05-27
Final
Prescott
2
Baldwin-Woodville
10
05-27
Final
Elmwood
0
Cochrane Fountain City
7
05-27
Final
Assumption
5
Athens
7
05-27
Final
Wausau West
2
Hudson
4
05-27
Final
Holmen
5
Sun Prairie
3
05-27
Final
Rhinelander
4
La Crosse Logan
7
05-27
Final
Cuba City
0
Onalaska Luther
9
05-27
Final
Phillips
1
Grantsburg
7
05-27
Final
Chequamegon
13
Clayton
12
05-28
Final
Boyceville
7
Elk Mound
9
05-31
Final
Athens
4
Thorp
5
06-01
Final
Eau Claire Regis
2
Elk Mound
15
06-01
Final
La Crosse Central
0
Verona
5
06-01
Final
Chequamegon
0
Grantsburg
15
06-01
Final
Arcadia
4
Onalaska Luther
5
06-01
Final
Hurley
5
Shell Lake
8
06-01
Final
Alma Center Lincoln
7
Cochrane Fountain City
13
06-01
Final
Cashton
3
De Soto
5
06-01
Final
Baraboo
1
Holmen
5
06-02
Final
Grantsburg
9
Elk Mound
3
06-02
Final
Hudson
4
Stevens Point
11
06-02
Final
Cochrane Fountain City
7
Shell Lake
1
06-02
Final
Thorp
9
Three Lakes
0
06-10
Final
Thorp
10
Oakfield
0
06-10
Final
Grantsburg
10
Poynette
0

HS VOLLEYBALL

08-23
Final
Neills./Granton
3
Augusta
0
08-23
Final
Superior
0
Chippewa Falls
2
08-23
Final
D.C. Everest
2
Chippewa Falls
0
08-23
Final
Neills./Granton
3
Eleva-Strum
0
08-23
Final
Eleva-Strum
2
Augusta
1
08-23
Final
Eau Claire North
0
D.C. Everest
2
08-23
Final
Eau Claire North
2
Superior
0
08-25
Final
Boyceville
2
Flambeau
0
08-25
Final
Boyceville
2
Ladysmith
0
08-25
Final
Boyceville
2
Cornell
0
08-25
Final
Melrose - Mindoro
2
Arcadia
0
08-25
Final
Arcadia
2
Whitehall
0
08-25
Final
Melrose - Mindoro
2
Whitehall
1
08-25
Final
Cochrane Fountain City
2
Whitehall
0
08-25
Final
Cochrane Fountain City
2
Melrose - Mindoro
0
08-25
Final
Cochrane Fountain City
2
Arcadia
0

HS SOCCER BOYS

08-23
Final
Adams-Friendship
6
Black River Falls
1
08-23
Final
Eau Claire North
2
Sparta
7

HS SOCCER GIRLS

04-04
Final
Ashland
2
McDonell/Regis
1
04-07
Final
Somerset
1
McDonell/Regis
5
04-12
Final
Arcadia
0
Regis-McDonell
3
04-12
Final
Eau Claire North
2
Hudson
2
04-14
Final
Chippewa Falls
1
Eau Claire Memorial
6
04-14
Final
Eau Claire North
4
Menomonie
0
04-15
Final
Eau Claire Memorial
4
Kettle Moraine
1
04-16
Final
Eau Claire Memorial
2
Brookfield East
0
04-19
Final
Rice Lake
0
Eau Claire North
4
04-19
Final
Eau Claire Memorial
3
River Falls
0
04-19
Final
West Salem
6
Arcadia
0
04-21
Final
Eau Claire North
0
Eau Claire Memorial
4
04-21
Final
Menomonie
0
McDonell/Regis
7
04-21
Final
River Falls
1
Chippewa Falls
1
04-22
Final
Eau Claire Memorial
6
Appleton East
0
04-23
Final
Eau Claire Memorial
2
Kimberly
1
04-23
Final
Eau Claire Memorial
3
Appleton North
0
04-26
Final
Chippewa Falls
2
Eau Claire North
0
04-26
Final
Menomonie
0
Rice Lake
2
04-26
Final
Eau Claire Memorial
3
Hudson
0
04-30
Final
Stevens Point
2
Chippewa Falls
0
04-30
Final
Eau Claire North
3
Wausau East
0
04-30
Final
Eau Claire North
6
Marinette
0
05-03
Final
Eau Claire Memorial
7
Rice Lake
0
05-05
Final
Hudson
3
Eau Claire North
0
05-06
Final
Eau Claire North
1
McDonell/Regis
1
05-06
Final
D.C. Everest
0
Eau Claire Memorial
1
05-07
Final
Rhinelander
1
River Falls
2
05-07
Final
Sheboygan North
0
Eau Claire Memorial
2
05-07
Final
Kimberly
4
Eau Claire North
0
05-07
Final
Rhinelander
1
Regis-McDonell
0
05-09
Final
Menomonie
0
Eau Claire North
10
05-10
Final
Eau Claire Memorial
3
Chippewa Falls
2
05-12
Final
River Falls
0
Eau Claire Memorial
4
05-12
Final
Eau Claire North
3
Rice Lake
1
05-13
Final
Rice Lake
1
Hayward
3
05-14
Final
Eau Claire North
0
D.C. Everest
6
05-14
Final
Eau Claire North
0
Wisconsin Rapids
2
05-17
Final
Eau Claire Memorial
6
Eau Claire North
0
05-19
Final
Eau Claire North
1
Chippewa Falls
5
05-19
Final
Hudson
1
Eau Claire Memorial
3
05-19
Final
Menomonie
0
Rice Lake
3
05-20
Final
Eau Claire North
0
River Falls
2
05-23
Final
Regis Catholic Schools
4
Assumption
0
05-24
Final
River Falls
2
Eau Claire North
3
05-24
Final
Eau Claire Memorial
10
Menomonie
0
05-26
Final
McDonell/Regis
5
Washburn
2
06-02
Final
Superior
1
Eau Claire Memorial
7
06-09
Final
D.C. Everest
3
Eau Claire Memorial
6
06-09
Final
McDonell/Regis
0
Northland Pines
3
06-09
Final
St. Mary Catholic
1
La Crosse Aquinas
3
06-09
Final
Tomah
0
River Falls
3
06-09
Final
Mauston
1
West Salem
9
06-11
Final
Eau Claire Memorial
5
Kimberly
3
06-11
Final
River Falls
3
Pulaski
4

HS HOCKEY BOYS

03-03
Final
Antigo
1
Eau Claire Memorial
5
03-03
Final
Hudson
4
Onalaska
1
03-04
Final
Appleton East
4
Eau Claire Memorial
1

HS HOCKEY GIRLS

03-04
Final
Central WI
2
University School
4

NORTHWOODS LEAGUE

05-31
Final
Rochester Honkers
0
Eau Claire Express
4
06-01
Final
Eau Claire Express
8
Rochester Honkers
7
06-02
Final
Eau Claire Express
4
Willmar Sting
8
06-14
Final
Eau Claire Express
9
Duluth
6
06-15
Final
Lakeshore
2
La Crosse
5
07-15
Final
Wisconsin
2
Green Bay
0
07-15
Final
Madison
1
Rockford (IL)
3
07-15
Final
Battle Creek
3
Wisconsin Rapids
4
07-15
Final
Mankato
4
St. Cloud
12
07-15
Final
Thunder Bay
1
Willmar
9
07-15
Final
Duluth
3
Waterloo
9
07-15
Final
Lakeshore
3
Kenosha
4

HIGH SCHOOL GIRLS TENNIS

WIAC SOFTBALL

04-30
Final
UW-Oshkosh
1
UW Eau Claire
2
04-30
Final
UW-Oshkosh
3
UW Eau Claire
6
04-30
Final
UW Stout
5
UW Stevens Point
2
04-30
Final
UW Stout
3
UW Stevens Point
1
05-07
Final
UW-Oshkosh
0
UW Eau Claire
1
05-07
Final
UW-Whitewater
2
UW-La Crosse
0

WISCONSIN STATE LEAGUE BASEBALL

LEGION BASEBALL

07-21
Final
Eau Claire
5
Chippewa Falls
2
07-21
Final
Chippewa Falls
14
Hudson
7

HS TENNIS BOYS

04-14
Final
Menomonie
0
Eau Claire Memorial
7
04-14
Final
Sparta
3
Black River Falls
4
04-21
Final
Eau Claire Memorial
6
Eau Claire North
1

17U LEGION BASEBALL

06-14
Final
Chippewa Falls
4
Eau Claire PIzza Hut
9
07-14
Final
West Salem
7
New Richmond
6
07-14
Final
New Richmond
0
River Falls
10
07-15
Final
Chippewa Falls
1
River Falls
2
07-15
Final
Chippewa Falls
0
Eau Claire Pizza Hut
3